• DOLAR
  4,7626
  % 0,63
 • EURO
  5,4938
  % 0,27
 • ALTIN
  193,4160
  % -0,38
 • BIST
  94.730,75
  % 0,19
Elon Musk’tan “Tamamen Sürücüsüz” Geleceğe Yönelik Önemli Tesla Açıklaması

Elon Musk’tan “Tamamen Sürücüsüz” Geleceğe Yönelik Önemli Tesla Açıklaması

Elektrikli otomobil pazarının yıldız ismi Tesla, araçlarında çok gelişmiş otomatik pilot sistemleri kullanıyor. Elon Musk yaptığı açıklama ile bir sonraki seviyeye geçilecek tarihi de veriyor.

Bildiğiniz gibi Tesla Model S, Model X ve Model 3, piyasadaki en iyi otonom sürüş sistemlerine sahip. Gelişmiş kameralar ve sensörler sayesinde kendi başlarına yol alabilen araçlar, bu açıdan büyük takdir topluyor. Ancak dediğimiz gibi şirket bunu bir adım daha yukarıya çıkartmak istiyor. Bunun için Twitter’dan bir açıklama yapan Elon Musk, uzun süredir beklenen “Autopilot Version 9” ile tamamen sürücüsüz geleceğe adım atacaklarını belirtiyor. Şu an kullandıkları sürücüsüz sistemin güvenliğe odaklandığını belirten Musk, Version 9 ile bunun gerçekten sürücüsüz kontrol getiren özelliklere kayacağını söylüyor. Güncellemenin ağustos ayında çıkacağını belirten CEO, yasal konularda ise bir açıklama yapmıyor. Bunu söylüyoruz çünkü tamamen sürücüsüz kontrol için büyük yasal izinlerin çıkması gerekiyor. Sürecin yeni dönemde halen insan kontrolü isteyen çok daha gelişmiş özellikler üzerine kurulacağı tahmin ediliyor.

tesla-twitter

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tesla bu konuda çok kararlı Şirketin otomatik pilot sistemi en iyisine olmasına halen sürücüleri ortadan kaldırabilecek güçte değil. Bunun yeni yazılımla da kolay kolay aşılamayacağı söyleniyor. Şimdilik kadar otomatik pilot açıkken meydana gelen birçok kaza bulunuyor. Şirket kimsenin otomatik pilotu açıp her şeyi aracı bırakması istemiyor. Ancak sistem gerçekten bazen basit hatalar gerçekleştirebiliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Elon Musk

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?