• DOLAR
  4,8160
  % -0,62
 • EURO
  5,6352
  % -0,76
 • ALTIN
  190,4922
  % -0,89
 • BIST
  91.299,96
  % 1,73
Fuarlarda Mankenler Yerine Uzmanlar Yer Alacak

Fuarlarda Mankenler Yerine Uzmanlar Yer Alacak

Otomotiv dünyasında bir devir sona eriyor. Dünyaca ünlü otomobil markaları, artık fuarlardaki standlarında seksi mankenler yerine uzmanlara görev vereceklerini açıkladı.Avrupa’nın ve dünyanın en önemli otomobil fuarı haline gelen Cenevre’de uzun yıllardır yeni modeller kadar birbirinden güzel mankenler de dikkat çekiyordu. Hatta bu mankenler bazı yıllarda, yeni modellerin bile önüne geçebiliyordu.

Bu yıldan itibaren bir çok marka seksi kıyafetlerle otomobilleri tanıtan mankenlerin yerine, otomobillerin yanında artık ürün uzmanlarını tercih ettiklerini açıklamaya başladı.

Bu da Cenevre fuarının artık daha muhafazakar olacağı yorumlarını beraberinde getirdi. Toyota ve Nissan mankenler yerine ürün uzmanlarını kullanacağını açıklayan markalar arasında yer alırken, Nissan sözcüsü Sara Jenkins, zamanın değiştiğini otomobil satışı yaptıkları için ürün uzmanlarını kullanmanın daha mantıklı olduğunu söyledi.

Fuarlarda en çok kadın modeli kullanan markaların başında İtalyan Fiat Grubu’nun bünyesindeki Fiat, Alfa Romeo, Lancia, Ferrari ve Maserati markaları yer alıyordu.

Ancak İtalyan grup da eleştiriler üzerine bazı mankenlerle yapılan sözleşmeleri iptal ettiklerini açıkladı.

Markaların stantlarında yine kadınların olacağı ama geçmişe göre erkek model sayısının artacağı açıklandı.

Aynı şekilde PSA Grubu da (Peugeot Citroen) stantlarında erkek ve kadın manken sayısının eşit olacağını açıkladı. Böylece Cenevre fuarında cinsiyet ayrımcılığının ortadan kalkacağı, ziyaretçilerin yeni modeller hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağı belirtiliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?