Ultimate magazine theme for WordPress.

HAVARAY PROJESİNİN YAPIMI SEFAKÖY’DEN BAŞLIYOR

0 4

İstanbul trafiğine çözüm getirmesi amacıyla yapılması planlanan Sefaköy – Halkalı – Başakşehir Havaray projesinin başlaması için son aşamaya gelindi.İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılacak olan projenin başlangıç noktası ise Sefaköy olacak.

17 İSTASYON YAPILACAK

Projelerin tamamlanması ile Halkalı – Gebze arası 105 dakikaya düşecek. 17 istasyon ve 15 kilometreden oluşacak Başakşehir Havaray Hattı ile birlikte banliyö tren hatlarının açılış tarihleri de belli oldu.Çalışmayı yapan firma Halkalı – Kazlıçeşme hattının Eylül 2016’da, Ayrılıkçeşme – Pendik arasını da 2016 sonunda bitireceğini taahhüt etti.

Yapılacak olan Havaray projesi Halkalı – Çatalca metro hattına ve hızlı tren seferlerinin yapıldığı alana entegre olacak.Bu proje ile İstanbul’da yaşayanlar hiç trafiğe takılmadan Türkiye’nin her yerine tren yolculuğu yaparak ulaşabilecekler.

GÜZERGAH BELİRLENDİ

Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray Hattı güzergahı; Halkalı Metrosu, Arena Park, Ziya Gökalp, Başak Konutları istasyonu ve Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda sona eriyor.

Comments
Yükleniyor