e
sv

İkinci El Araçları da Kapsayan Taşıt Kredisi Paketi Açıklandı

263 Okunma — 01 Haziran 2020 22:46
avatar

Haber Servisi

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Uzun zamandır konuşulan taşıt kredisi paketleri bugün kamu bankaları tarafından duyuruldu. Açıklanan yeni paketlerdeki beklenmeyen sürpriz ise açıklanan paketin belirli kriterlerlerde ki ikinci el araçlar için de geçerli olması oldu.

Türkiye’de üretim yapan anlaşmalı otomotiv üreticilerinden sıfır araç alacak kullanıcılar aylık yüzde 0,49 ile yüzde 0,69 arasında değişkenlik gösteren krediler ile araçlarını satın alabilecek. Sıfır araçlar için geçerli olan kredi paketi motosikletleri de kapsayacak şekilde hazırlandı. Genelde hep sıfır araçlar için çıkan kredi paketleri bu sefer ikinci el araç ve motosikletleri de kapsıyor. Yüzde 0,82 faiz oranı ve 6 ay ertelemeli krediler ise 150 bin TL üst limitine kadar kredi kullanılabilecek.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Kredi tutarının kasko değeri üzerinden öz kaynak/yabancı kaynak üzerinden hesaplandığını belirtmekte fayda var. İkinci el araçlarda üst limit harici yaş sınırı da 7 olarak belirlendi. 5 Haziran’dan itibaren kamu bankaları tarafından başvurular alınmaya başlanacak olup özel bankaların da kısa bir süre içerisinde avantajlı kredi paketleri tanıtması bekleniyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

İkinci El Araçları da Kapsayan Taşıt Kredisi Paketi Açıklandı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ