e
sv

İstanbul’da Taksi, Minibüs ve Dolmuşlara Zam Geldi

996 Okunma — 23 Aralık 2020 18:48
avatar

Haber Servisi

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezi’ndeki UKOME toplantısı İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar başkanlığında gerçekleştirildi. Yılın son UKOME toplantısında zamlı minibüs, taksi ve dolmuş ücretleri görüşüldü. Ücretlere yüzde 11 oranında zam yapılması önerildi.

Sektör temsilcileri tarafından taksi ücretlerine yüzde 20, minibüs ücretlerine yüzde 13 yapılmasını talep ettikleri görüşmede UKOME oylaması sonucunda yüzde 11’lik zam kabul gördü.

SON ZAMLAR SONRASI YENİ ÜCRETLER NE OLACAK?

Yeni alınan karar sonrası taksi açılış ücreti 5 TL’den 5,55 TL’ye çıkarken, D segmentli taksiler ile C ve üstü segmentteki elektrikli motorlu taksiler ise 5,75 TL’den 6,38 TL’ye yükseltildi.Lüks taksilerin açılış ücreti 8,50 TL’den 9,44 TL’ye çıkarılarken, taksilerin kısa mesafe ücreti ise 1,50 TL’lik bir artışla 14,50 TL’ye yükseltildi.

Minibüslerin kısa mesafe ücretleri 2,50 TL’den 2,75 TL’ye çıkarken en uzun mesafe ise 30 kuruşluk artışla 4 TL’ye çıktı. Öğrenci ücretleri ise kısa ve uzun mesafe farkı olmaksızın 1,75 TL olması karara bağlandı. Ayrıca havalimanı taksileri için alınan bir karar da taksilerin renginin turuncu olması yönünde.

YENİ ZAMLARDAN İSTANBULKART ETKİLENECEK Mİ?

İstanbulkart zam ücretlerine de değinen İBB Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Demir ise toplantıda zam dönemi olmasına rağmen İstanbul halkına destek amacıyla İstanbulkart zamlarını ertelediklerini açıkladı.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

İstanbul’da Taksi, Minibüs ve Dolmuşlara Zam Geldi

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ