e
sv

Kumport Sıfır Atık Projesini Başlatan İlk Liman Oldu

1559 Okunma — 07 Ekim 2019 22:59
Türkiye'nin büyüklük olarak ilk 3 limanı içerisinde yer alan Kumport, sıfır atık projesini hayata geçirerek bir ilke daha imza attı.
avatar

Haber Servisi

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir Dünya bırakma hedefiyle hareket eden Kumport limanı geçtiğimiz ay içerisinde sıfır atık projesini başlattı. Atık yönetimi sistemiyle geri dönüşüm verimliliğini benimseyen Kumport, karbon ayak izini azaltma çalışmaları yürütecek.

Sıfır Atık Projesini Hayata Geçiren İlk Liman Oldu

Kumport’un sıfır atık projesi ile bir ilke imza attığını belirten CEO Özgür Soy, “Atık yönetim sisteminde geri dönüşüm verimliliği ile birlikte emniyetli çözümler ve atık azaltımı konusuna önem verdiklerinin altını çizen Soy, buradan yola çıkarak 30 Temmuz 2019 tarihinde bir Kompost tesisi açtık. 50 kg bir atığı 5 kg’a kadar düşürebiliyoruz. Günde ortalama 400 – 500 kg arası kompost üretebiliyoruz.Bu sayede karbon ayak izimizi de düşürüyoruz. Bu tesiste, atıkların kaynağının azaltılması, ayrıştırılması ve geri dönüşüme kazandırılması süreçlerini son noktası olan atıkların komposta dönüştürülmesi işlemlerini gerçekleştirebileceğiz. Tesisimizde atık yönetimi ve teknoloji odaklı yatırımlarımız sayesinde, çevre kirliliğinin yanı sıra enerji tüketimini de minimum seviyede tutmaya çalışıyoruz.” dedi.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Kumport Sıfır Atık Projesini Başlatan İlk Liman Oldu

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ