Kuzey Marmara Otoyolu İhalesi Sonuçlandı

0 5

Kurtköy – 3. Havalimanı arasındaki kısmın Ağustos’ta açılacağını söyledi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü de içine alan Kuzey Marmara Otoyolu ve bağlantı yolları için önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Yıldırım, Kuzey Marmara Otoyolu’ndaki 169 km’lik Kurtköy – Akyazı arası kısmın ihalesini Limak – Cengiz ortaklığının kazandığını belirterek, bu kısım için geçiş ücretinin 19 lira artı KDV olduğunu belirtti.

88 km’lik Kınalı – Odayeri arasındaki otoyolun ihalesini ise Kalyon – Kolin ortaklığı kazandığını ifade eden Bakan Yıldırım, bu kısmın geçiş ücretinin ise 10,5 lira artı KDV olduğunu açıkladı.Bakan Yıldırım, 250 km’lik yolun toplam maliyetinin 7 milyar TL’yi bulacağını belirtti.

KÖPRÜ AĞUSTOS’TA AÇILIYOR

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü de içine alan Kurtköy’den 3. Havalimanı’na kadar kısmın geçiş ücretinin 25 TL artı KDV olduğunu açıklayan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, bu yolun Ağustos’ta açılacağını duyurdu. Yıldırım, Otoyol’un toplam geçiş ücretinin ise 52 TL artı KDV olduğunu söyledi. Bakan Yıldırım, yolun günlük trafik garantisinin 75 bin ila 125 bin araç arasında değiştiğini ifade etti.