e
sv

Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması’nın Kazananları Belli Oldu

242 Okunma — 29 Ekim 2020 18:49
avatar

Haber Servisi

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yarışmada 70.000 TL’lik birincilik ödülünü otonom araçlardaki “Lidar” teknolojisinin yerini alması amacıyla geliştirilen, yapay zeka işlemcisine sahip, düşük güç tüketimindeki akıllı kamera sistemi ile Ömer Orkun Düztaş yönetimindeki “Büyütech-Forsight” projesi aldı.

Yarışmada ikincilik ödülünü “SYNTONYM” projesi ile Batuhan Özcan liderliğindeki ekip kazanırken, üçüncülüğü ise Selen Şenay liderliğindeki “Algae Biodiesel” projesi kazandı.

Projenin dördüncülük ödülünü “Archmir” projesi ile İlker Kutsal’ın ekibi, beşinciliği ise “Otomotiv Sistemleri için Teşhis ve Güç Yöneticisi” projesi ile Can Acar liderliğindeki ekip kazandı.

Yarışmanın dereceye giren ekiplerine toplamda 250 bin lira ödül dağıtılırken, aynı zamanda Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle yurtdışı eğitim ve İTÜ Arı Teknokent kuluçka merkezlerinde projelerini geliştirme hakkı da kazanmış oldular.

Aynı zamanda en çok proje gönderen Bursa Uludağ Üniversitesi ise “En Çok Proje Gönderen Üniversite” ödülünü kazanırken üniversite adına ödülü üniversitenin rektörü Prof.Dr. Ahmet Saim Kılavuz’a online ortamda sembolik olarak takdim edildi.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması’nın Kazananları Belli Oldu

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ