başlık üstü

Tesla’dan Türkiye’yi Kapsayan “Supercharger” Güncellemesi

başlık altı
 Tesla’dan Türkiye’yi Kapsayan “Supercharger” Güncellemesi
makale üstü

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Supercharger noktalarını Türkiye’dekileri içine alacak şekilde güncelledi.

Tesla otomobil sahiplerinin araçlarını şarj etmek için kullanılan Supercharger noktaları ağırlıklı olarak ABD’de yer alıyor.Bu noktalar aynı zamanda Avrupa ve dünyanın diğer ülkelerinde de bulunuyor. Düzenli olarak Supercharger noktalarını güncelleyen Tesla, Türkiye’nin de içinde bulunduğu istasyonların yeni adres güncellemesini yayınladı.

rek

Tesla’dan Türkiye güncellemesi

Dünya çapında 15 bini aşkın noktada bulunan Supercharger noktalarının Türkiye’deki konumlarına baktığımızda ise 10 farklı nokta göze çarpıyor. Ankara’nın batısında bulunan bu istasyonların şimdilik kullanılmadığını ve sadece nokta olarak göründüğünü belirtelim. Halen yapım aşamasında olan bu noktalar faaliyete geçtiğinde Türkiye’deki Tesla sahipleri de araçlarını bu noktalarda şarj edebilecek.

rek

Yüzde 100 elektrikli araçlar olan Tesla’nın otomobillerini şarj edebilmek için mutlaka Supercharger istasyonu bulmak gerekmiyor. Diğer elektrikli araçların şarj istasyonları da bu amaçla kullanılabiliyor. Ancak Tesla, kendi şarj istasyonlarını da kurarak müşterilerine ayrıcalıklı bir hizmet sunuyor. Tesla’nın resmi internet sitesinde güncel Supercharger haritasını görebilirsiniz.

makale altı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.