Ultimate magazine theme for WordPress.

Volkswagen 177 Bin Passat’ı Geri Çağırdı

0 8

Yaşanan emisyon skandalının ardından zor günler geçiren Volkswagen bunun sonucunda 11 milyon otomobilini geri çağırmak zorunda kalmıştı. Alman otomobil devi bu sefer de farklı bir sebepten dolayı 177 bin Passat modelini geri çağırıyor. 2014 ve 2015 model Passat otomobillerde merkezi bir elektronik hata olduğu Alman Motorlu Taşıtlar Dairesi (KBA) internet sayfasından duyurdu. Spiegel Online’a konuşan bir firma yetkilisi otomobillerin geri çağırılacağını doğruladı.

Geri çağırılmaya neden olan hatanın merkezi elektronik aksamda olduğunu ve buna bağlı olarak fren ve servonun işlevini tam olarak yapmayacağı ve farların sönebileceği belirtiliyor.Hatanın acil çağırılmayı gerektirecek bir durum olmadığı ve söz konusu sorunun tamirhanede kısa sürede giderebildiği kaydedildi.Şu ana kadar konu ile ilgili bir sıkıntı yaşanmadığı belirtildi.

Öte yandan Spiegel Online, aynı sorunun Skoda Superb’nin 25 bin aracında da yaşandığını yazdı. Superb’lerin 6 bin tanesinin Almanya’da olduğu belirtilirken, hatalı otomobillerin sahiplerinin mektup yazılarak servise çağırılacağı öğrenildi.

Comments
Yükleniyor