e
sv

Yeni Kurulan Kılıç Forwarding Şirketinin Başına Tülin Doğan Getirildi

5872 Okunma — 24 Ocak 2020 21:33
avatar

Haber Servisi

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Lojistiğin köklü şirketlerinden Kılıç Grup, uluslararası büyüme hedefleri doğrultusunda yeni bir yapılanmaya giderek, Kılıç Forwarding şirketini kurdu. Yeni şirketin yönetimi ise sektörün deneyimli isimlerinden Tülin Doğan’a emanet edildi. Doğan, grup bünyesinde ayrıcaÖzel Proje Koordinatörlüğü görevini yürütecek.

Türkiye’nin önde gelen lojistik şirketlerinden Kılıç Grup, uluslararası büyüme hedefleri doğrultusunda faaliyet alanlarına bir yenisini ekledi. Kılıç Forwarding şirketi kuruldu, yönetimine ise lojistik sektörünün deneyimli isimlerinden Tülin Doğan getirildi. Tülin Doğan 1 Ocak 2020 itibariyle Kılıç Forwarding Genel Müdürü olarak göreve başladı.

Kılıç Forwarding’in önümüzdeki döneme yönelik hedeflerini açıklayan Genel Müdür Tülin Doğan, “Türkiye’nin köklü lojistik şirketlerinden Kılıç, uluslararası taşımacılıktaki hedeflerini büyütüyor. Türkiye’de eşi benzeri olmayan ekipmanlarla proje taşımacılığında fark yaratan şirket, şimdi ise forwarding hizmeti ile atağa geçiyor. Güçlü kadromuz ve teknoloji odaklı yatırımlarımızla 2020 yılına iddialı bir giriş yapıyoruz. Hedefimiz yeni pazarlara açılarak, ihracatçımızın ve ithalatçımızın yükünü en hızlı ve güvenilir şekilde yurt dışındaki alıcısına ulaştırmak.” dedi.

Tülin Doğan Kimdir?

1975 doğumlu olan Tülin Doğan, 1999 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Akademik kariyerine 2000-2002 yılları arasında İngiltere’de devam eden Doğan, 2003 yılında giriş yaptığı iş hayatında birçok önemli şirketin pazarlama biriminde yönetici olarak çalıştı. Son olarak İsviçreli bir lojistik şirketinin Türkiye yönetimi üstlenen Doğan, 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle ise Kılıç Forwarding Genel Müdürü olarak grup bünyesine transfer oldu. Tülin Doğan, grup bünyesinde ayrıca Özel Proje Koordinatörlüğü görevini yürütecek. Lojistik sektöründe 15 yıla yakın tecrübesi bulunan Doğan, ileri seviyede İngilizce biliyor.

Profil: Kılıç Grup

Türkiye’nin önde gelen firmalarından biri olan Kılıç Grup, ağırlıklı olarak demir-çelik sektörüne hizmet veriyor. Şirketin müşteri portföyünde Yücel Boru, Çolakoğlu Metalurji, RZK, Erdemir, Has Çelik, Sarkusyan, Kroman, Atakaş, Akçelik ve gibi firmalar yer alıyor. Şirket, Türkiye’nin önde gelen bazı tersanelerine de lojistik hizmeti sunuyor. Yüzde 100 yerli bir aile şirketi olan Kılıç’ın merkezi ise İstanbul Gebze’de bulunuyor. İskenderun’da şubesi bulunan Kılıç, yıllık 5.5 milyon tona yakın demir elleçliyor. Konteyner elleçleme miktarı ise yıllık 10 bin TEU’yu aşıyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Yeni Kurulan Kılıç Forwarding Şirketinin Başına Tülin Doğan Getirildi

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ