Ultimate magazine theme for WordPress.

GİZLİLİK POLİTİKASI ve KULLANICI SÖZLEŞMESİ

Lojistikdefteri.com web sitesi (bundan sonra Lojistik Defteri olarak bahsedilecektir), kullanıcıların kişisel bilgilerini toplamaz.

GEZİNME GİZLİLİĞİ

Lojistik Defteri web sitesinin sunucusu, HTTPS (bağlantı güvenliği) sertifikası kullanır.

HTTPS protokolü sayesinde kullanıcılar Lojistik Defteri’ne bağlantı sağlandıktan sonra tüm içerik, ziyaret edecekleri sayfanın adresi dahil, şifrelenmiş olarak yapılır. Dolayısıyla, Lojistik Defteri’nde tam olarak hangi sayfada gezildiği tespit edilemediği için Servis Sağlayıcı, bağlantıya müdahale edemez. Yani Internet Servis Sağlayıcınız, gireceğiniz sayfa adresini bilemeyeceğinden, o sayfaya özel sansür uygulayamaz, sayfaya yapılan bağlantıyı yavaşlatamaz ya da sayfayı başka bir adrese yönlendiremez.

REKLAMLAR

Lojistik Defteri , Google Adsense ve sektörel firma reklamları kullanmaktadır. Ancak, kullanıcıların ilgi alanlarına, cinsiyet ve yaş gibi demografik bilgilerine ve Google Hesabı kayıtlarına dayalı reklamlar göstermeye yarayan ve Google’ın ziyaret bilgilerinizi toplayarak ilgi alanı kategorileri oluşturmasını sağlayan Kişiselleştirilmiş reklamlar ile daha alakalı reklamlar yayınlamak için reklamverenin kitle bilgilerini kullanan Üçüncü taraf reklamlar Lojistik Defteri’nde kullanılmaz.

ZİYARETÇİ ANALİZİ

Lojistik Defteri, ziyaretçi trafiğini takip etmek için Google Analytics servisini kullanmaktadır. Ancak, Adsense kodunda olduğu gibi, Analytics kodlarında da ziyaretçilerin demografik ve coğrafi özellikleri ile ilgi alanlarını takip eden özellikler devre dışı bırakılmıştır.

Google’ın web ve uygulama tarama geçmişinizi Google hesaplarınız ile ilişkilendirmesini ve Google hesaplarınızdan gelen bu bilgileri reklamları kişiselleştirmek için kullanmasını sağlayan, oturum açan Google kullanıcılarından toplanan verileri de içeren Yeniden Pazarlama ve Kitle Demografisi ve İlgili Alanı Raporlaması özellikleri Lojistik Defteri’nde etkin değildir.

SOSYAL PAYLAŞIM

Facebook tarafından web sitelerine sunulan “Paylaş” ve “Beğen” gibi butonlar, tarayıcı tarafından toplanan bilgilerin Facebook’a gönderilmesine olanak sağlar. Bu butonlar Lojistik Defteri’nde kullanılmaz. Lojistik Defteri’nde yer alan sosyal medya paylaşım araçları java script içermeyen linkler olarak tasarlanmıştır.

Facebook’un yaş, cinsiyet gibi demografik bilgileri elde etmesine olanak sağlayan Facebook Analytics ve Facebook Pixel kodları da Lojistik Defteri’nde yer almaz.

SİTE İÇİ ARAMA

Lojistik Defteri, site içi arama motoru olarak, tüm aramalarınızı kaydeden Google’ı değil kendi alt yapısını kullanır. İlgili alt yapı, aramalarınızda tamamen anonimlik ve gizlilik sağlar. Arama sonuçlarınız kaydedilmediği gibi bu sonuçlar tıkladığınız sitelerle paylaşılmaz, kişiselleşmiş reklamlara yönlendirilmezsiniz.

ABONE SİSTEMİ

Lojistik Defteri  e-bülten abonesi olan kullanıcıların adı soyadı, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya ve iletişim kurmaya yönelik veriler Lojistik Defteri veritabanında saklanır.

SÖZLEŞMENİN GÜNCELLİĞİ

Lojistik Defteri, Gizlilik Politikası ve Kullanıcı Sözleşmesi hükümlerini, sitesinde yayınlamak suretiyle tek taraflı olarak değiştirebilir.

Lojistik Defteri’nin değişiklik yaptığı Gizlilik Politikası ve Kullanıcı Sözleşmesi hükümleri, sitesinde yayınlandığı tarihte yürürlülüğe girer.

Lojistik Defteri’nde uygulanan gizlilik politikası, çerezler, reklam sistemi ve diğer uygulamalarla ilgili olarak her türlü görüş, dilek, şikayet ve sorularınızı [email protected] adresine iletebilir ya da iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.