Ana Sigorta, Kasko İle İlklere İmza Atarak Büyümeye Odaklanıyor

featured

Ana Sigorta, sektörde bir ilki gerçekleştirerek kasko alanında büyümeyi amaçlıyor. Genel Müdür Arda Tuncay, kasko müşterilerine sundukları avantajlarla ilgili, “Kaza yapsın yapmasın aracını bize satma olanağı sağladık” diyor.

Yaklaşık 2,5 yıl önce kurulan Ana Sigorta, kaskoyu amiral gemisi olarak seçerek büyüme hedefliyor. Kasko ve trafik sigortası dışında konut, tamamlayıcı sağlık sigortası, DASK, Ferdi Kaza, işveren ve tarım sigortalarını da portföyünde bulunduran firma, sektörde bulunmayan korumalarla fark yaratmaya çalışıyor.

Ana Sigorta Genel Müdürü Arda Tuncay, “Kasko her zaman amiral gemimiz olacak” diyerek özellikle kasko tarafında sektörde bulunmayan ürün ve hizmetlerle farklılaşacaklarını vurguluyor. Ana Sigorta’nın Yönetim Kurulu Başkanı Kantürk Öztürk’ün hasar ekosistemleri konusundaki deneyimini paylaşan Tuncay, “Otomotiv asistans tarafı ve filo yönetimi konusunda tecrübeleri var. Bir ekosistem oluşturup sadece sigortacılık değil, asistans firmasıyla birlikte bir ekosistem yaratmayı hedefliyoruz” diyor.

Ana Sigorta, dijital kanallar üzerinden değil, tamamen acenta sistemi üzerinden poliçe satışı gerçekleştiriyor. Türkiye çapında 701 acenta ile çalıştıklarını belirten Tuncay, şirketin 2,5 yıllık geçmişinde prim üretiminin büyük bir kısmını kaskonun oluşturduğunu söylüyor. Kasım ayı sonuçlarına göre 1,6 milyar TL’lik prim üretimine ulaştıklarını ve kaskonun payının yüzde 51, trafik sigortasının ise yüzde 21 olduğunu açıklıyor.

Ana Sigorta’nın öne çıkan bir diğer hizmeti ise kanser hastası olan müşterilere sunduğu Küba Kanser Tedavi Destek Paketi. Bu paket kapsamında operasyonel işlemler, evrak takip işlemleri, transfer hizmetleri ve danışmanlık gibi destekler sağlanıyor.

Ana Sigorta, Kasko İle İlklere İmza Atarak Büyümeye Odaklanıyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.