Norm Fasteners, 2026 Yılında 275 Milyon Euro İhracat Hedefliyor

featured

Norm Fasteners, 40’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren ve son 3 yılda 10’dan fazla yeni pazar girişi yapmış bir şirkettir. Şirket, 2022 yılında 180 milyon euro ihracat gerçekleştirmiş olup, 2026 yılında bu rakamı 275 milyon euroya çıkarmayı amaçlamaktadır.

Norm Holding Yönetim Kurulu Başkanı M. Fatih Uysal, şirketin sektörün önde gelen bağlantı elemanları üreticisi olduğunu vurgulamış ve toplam ihracatlarının 2022 itibariyle cirosal ve tonaj olarak yüzde 74’ünü euro bölgesi ülkelerine yaptıklarını belirtmiştir.

Norm Fasteners’ın Ford, Volkswagen Group, AUDI, Porsche, Jaguar, Land Rover, Fiat, Renault, Mercedes Benz Türk, Daimler, MAN, Toyota, BMC, Türk Traktör, Volvo ve Scania (İsveç), PSA ve Amerika’nın önde gelen elektrikli araç üreticisi gibi önemli otomotiv markalarıyla çalıştığı ifade edilmektedir. Şirketin ihracat yaptığı ülkeler arasında Almanya, Fransa, İngiltere, Belçika, Hollanda, Polonya, İtalya, Brezilya, Meksika, Rusya ve Çin başta olmak üzere 50’den fazla ülke bulunmaktadır.

M. Fatih Uysal, “Dünya otomotiv devlerine bağlantı elemanları tedarik ediyoruz ve ihracatın toplam ticaret içindeki payını her yıl artırmayı hedefliyoruz. İç pazarda ise 2022 yılı beklentilerimizi karşıladık” şeklinde konuşmuştur.

Şirketin ana tedarik ülkeleri arasında Türkiye, İtalya, Almanya, Hindistan, Kore, Tayvan, İspanya, Avusturya, Bosna ve Bulgaristan bulunmaktadır. Norm Fasteners, çoğunlukla Türkiye’den tedarik yapmasına rağmen, hammadde, makine, yardımcı malzeme ve parça alımları için yurt dışı tedarikçileriyle de çalışmaktadır. Şirketin yerel tedarikçilere yönelik harcamaları %48 iken yurt dışı tedarikçilere yönelik harcamaları genel harcamalarının %52’sini oluşturmaktadır.

Norm Fasteners, 2026 Yılında 275 Milyon Euro İhracat Hedefliyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.