Astor Şarj, Siemens’in 300 kW’lık Cihazlarıyla Şarj İstasyon Ağını Güçlendiriyor

featured

Elektrikli araç şarj istasyonu markası Astor Şarj, Siemens Türkiye ile iş birliği yaparak elektrikli araç şarj üniteleri konusunda anlaşmaya vardı. Bu kapsamda, Astor Şarj, Siemens Türkiye’den 170 adet Sicharge D-300kW ve 30 adet Sicharge D-180kW olmak üzere toplamda 200 adet elektrikli araç şarj ünitesi satın aldı.

Kısa sürede şarj imkanı sunuyor

Siemens’in elektrikli araç şarj ünitesi Sicharge D, kullanıcı dostu 24 inç dokunmatik ekranıyla öne çıkıyor. Kullanıcılar, ödemeyi QR kod okutarak kolaylıkla ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Şarj ünitesi, Dinamik Yük Paylaşımı özelliği sayesinde aynı anda 2 aracı hızlı bir şekilde şarj etme imkanı sunuyor ve yüksek koruma sınıfına sahip istasyonlarla güvenli bir altyapı sağlıyor. Sicharge D şarj ünitesi, farklı LED aydınlatmaları ve 400A kablolarıyla 160 kW’tan 300 kW’a kadar desteklenerek şarj süresini 15 dakikaya kadar indirebiliyor.

“Türkiye’nin elektrikli araç şarj istasyon altyapısını geliştireceğiz”

Astor Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Geçgel, iş birliğiyle ilgili yaptığı değerlendirmede, “Ülkemizde önümüzdeki 10 yıl içinde trafiğe çıkacak elektrikli araç sayısının 2,5 milyona ulaşması bekleniyor. Bu nedenle elektrikli araçların şarj edilebilmesi için güçlü bir altyapının oluşturulması büyük önem taşıyor. Astor Şarj olarak, Türkiye’nin elektrikli araç şarj istasyonları altyapısını geliştirmek adına önemli bir adım attık. Siemens Türkiye ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği, elektrikli araç sahiplerine güvenli, hızlı ve kolay şarj imkanı sunacak. Ayrıca, bu anlaşma ülkemizin enerji verimliliği ve çevre dostu teknolojilere olan yönelimine de katkı sağlayacak” dedi.

Astor Şarj, Siemens’in 300 kW’lık Cihazlarıyla Şarj İstasyon Ağını Güçlendiriyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.