1. Haberler
  2. Depo & Antrepo
  3. Capella Logistics, Çatalca ve İzmir’de 10 Bin Metrekarelik Yeni Depo Yatırımını Tamamladı

Capella Logistics, Çatalca ve İzmir’de 10 Bin Metrekarelik Yeni Depo Yatırımını Tamamladı

featured

Capella Logistics, lojistik sektöründe adından sıkça söz ettiren bir marka olarak Çatalca ve İzmir’de toplam 10 bin metrekarelik yeni depo yatırımını başarıyla tamamladı. Şirket, Avrupa ülkelerine yönelik parsiyel yük taşımacılığını daha etkili bir şekilde yönetmek amacıyla gerçekleştirdiği bu yatırımla operasyon kapasitesini artırmayı hedefliyor.

Capella Logistics CEO’su Aytaç Aykanat, Çatalca’nın stratejik konumu nedeniyle Avrupa kara yolu taşımacılıkları için önemli bir merkez olduğunu belirtti. Aynı zamanda, İzmir’deki depoyu ro-ro çıkışları öncesi yüklerin birleştirildiği bir merkez olarak konumlandırdıklarını ifade etti.

Aykanat, Çatalca’daki yeni depo yatırımının ihracat taşımacılıklarındaki trafiği artırarak şirketin büyüme hedeflerine önemli bir katkı sağlayacağını vurgulayarak, “Önümüzdeki 3 yıl içinde yurt dışı operasyonlarımızı iki katına çıkarmayı hedefliyoruz.” dedi.

Ayrıca, İzmir’deki depoyu ro-ro çıkışlarını koordine ettikleri bir nokta olarak kullanacaklarını belirten Aykanat, depoların şu aşamada operasyonel ihtiyaçlarını karşılayacak kapasitede olduğunu ve markalara maliyet avantajı sağladıklarını ifade etti.

Capella Logistics, Almanya, Fransa, İspanya, Portekiz ve Hollanda gibi Avrupa ülkelerinde de depolama hizmeti sunuyor. Bu depoların, şirketin yük elleçleme kapasitesini ihtiyaç halinde 90.000 metrekarelik alanda yönetme imkanı sunduğunu belirtti. Aykanat, şirketin yurt içi ve yurt dışındaki depolama alanlarıyla taşımacılık operasyonlarını daha verimli şekilde yönetmeye devam edeceğini belirtti.

Capella Logistics, Çatalca ve İzmir’de 10 Bin Metrekarelik Yeni Depo Yatırımını Tamamladı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.