DFDS ile Ekol Lojistik Stratejik Ortaklık Görüşmelerine Başladı

featured

Danimarkalı Nakliye şirketi DFDS AS, Ekol Lojistik ile stratejik ortaklık görüşmelerine başladığını açıkladı.

DFDS, Ekol Lojistik’in uluslararası karayolu taşımacılığı faaliyetlerini satın almayı değerlendiriyor. Ekol Lojistik’in uluslararası operasyonlarından elde ettiği gelir 3.2 milyar Danimarka kronu civarında.

13 ÜLKEDE OFİSİ BULUNUYOR

1990 yılında kurulan Ekol, taşımacılık, kontrat lojistiği, dış ticaret, gümrük ve tedarik zinciri yönetimi alanında faaliyet gösteren entegre bir lojistik şirketi. Ekol’ün Türkiye, Almanya, İtalya, Yunanistan, Fransa, Ukrayna, Romanya, Macaristan, İspanya, Polonya, Çekya, Slovenya ve İsveç’te olmak üzere 13 ülkede ofisi bulunuyor. Kapalı alanı 1.000.000 m²’nin üzerindeki dağıtım merkezinin yanı sıra Intermodal taşımacılığa fırsat veren haftalık 52 sefer yapan blok trenleri ve 7 bin 500 aracıyla da Ekol, Avrupa’nın önde gelen lojistik sağlayıcıları arasında yer alıyor.

DFDS, Avrupa genelinde feribot ve taşımacılık hizmetleri sunan bir şirket. DFDS’nin 10 binden fazla çalışanı, 20’den fazla ülkeden oluşan ağında görev alıyor. DFDS, 2018’den beri Akdeniz’de İtalya, Fransa ve İspanya’yı arayan rotalar aracılığıyla Türkiye ile birden fazla Avrupa pazarı arasındaki ticareti kolaylaştıran bir yük feribot güzergah ağı işletiyor. 1866 yılında kurulmuş olan Kopenhag merkezli DFDS, Nasdaq Kopenhag’da işlem görüyor.

DFDS ile Ekol Lojistik Stratejik Ortaklık Görüşmelerine Başladı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.