1. Haberler
  2. Otomotiv
  3. Diyarbakır Havalimanı Otoparkında Göz Kamaştıran Sürpriz: Onlarca Sıfır Araç Keşfedildi

Diyarbakır Havalimanı Otoparkında Göz Kamaştıran Sürpriz: Onlarca Sıfır Araç Keşfedildi

featured

Diyarbakır Havalimanı otoparkında, üzerinde ambalajları bulunan bir dizi sıfır araç bulundu. İddialara göre, otomobiller bir araç kiralama şirketine ait.

Otomotiv sektöründeki zorluklar devam ederken, sıfır araç almak isteyenler uzun aylar boyunca beklemek zorunda kalıyor. Hemen araç sahibi olmak isteyenler ise ikinci el pazarına yöneliyor, ancak istediklerini bulmakta zorlanıyor ve fiyatlar sürekli artıyor.

Bugün, özellikle Diyarbakır’da sıfır otomobil almak isteyenlerin dikkatini çekecek bir haber ajanslara yansıdı.

Tozla kaplı olan bu araçların farklı marka ve modellerde olması oldukça ilgi çekici.

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde bulunan havalimanı otoparkının eksi 1. katında, plakasız ve ambalajları üzerinde sıfır otomobiller park halinde bulundu. Ne zaman ve kim tarafından bırakıldığı bilinmeyen araçların, stokçular tarafından otoparka yerleştirildiği iddia ediliyor.

Uzmanlar, sıfır araçların normalde bayiden satın alındıktan sonra tescil işlemlerinin bayi tarafından yapıldığını belirtiyor. Ancak, bayiden alınan belgelerle notere gidilerek plakanın şoförler odasından bastırıldığı takdirde bayi işlemini yapmayabilir. Bu durumda, araçların büyük olasılıkla “stokçuluk” amaçlı olarak otoparka yerleştirildiği düşünülüyor.

Otopark yetkilisi ise başlangıçta otoparkta plakasız ve ambalajları üzerinde araç bulunmadığını belirtti. Ancak daha sonra otoparktaki araçların fotoğraf ve görüntülerinin olduğu söylenince, yetkili araçların bir kiralama şirketine ait olduğunu ve plakalar takıldıktan sonra kiralandığını ifade etti.

Diyarbakır Havalimanı Otoparkında Göz Kamaştıran Sürpriz: Onlarca Sıfır Araç Keşfedildi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.