1. Haberler
  2. Etkinlikler
  3. Dünya Kargo Sempozyumu İstanbul’da Düzenlenecek

Dünya Kargo Sempozyumu İstanbul’da Düzenlenecek

featured

Sempozyumda Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Polat ve Pegasus Hava Yolları’nın yeni Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet T. Nane de hava kargo sektörü üzerine konuşma yapacak. IATA Genel Direktörü Willie Walsh ve IATA’nın Küresel Hava Kargo Başkanı Brendan Sullivan’m havacılık ve hava kargo alanındaki gelişmeleri değerlendireceği Sempozyum 25-27 Nisan 2023 tarihleri arasında İstanbul Hilton Bomonti Otel’de gerçekleşecek.

IATA Genel Direktörü Willie Walsh “Hava kargosu neredeyse pandemi öncesi seviyelerde çalışıyor. Ancak çalışma şekli önemli ölçüde değişti. Bunun nedeni, ekonomik ve jeopolitik güçlerin yakınsaması, sürdürülebilirliği, emniyeti ve güvenilirliği geliştirmeye yönelik süregelen öncelikler ve ayrıca yeni pazarlar, teknolojiler ve dijitalleşme ile ortaya çıkan fırsatlardır. Bu yılki WCS, bu öncelikleri, zorlukları ve fırsatları ele alırken hava kargosunun nasıl kârlı tutulacağını keşfetme çabasına yoğunlaşacak”dedi.

IATA’nın Küresel Kargo Başkanı Brendan Sullivan, “İhtiyaç sahiplerine yardım ulaştırılmasında hava kargo kritik bir rol oynuyor. Sektörün son dönemde trajediden etkilenen Türkiye ve Suriye halkına destek sağlamak için seferber olması bunun en son örneğidir. “Bu yılki WCS’nin Türkiye’de düzenlenmesi, havayollarının bir sonraki insani krize daha da hazırlıklı olması için hava taşımacılığının oynadığı rolü yansıtmak için mükemmel bir fırsat” dedi.

Dünya Kargo Sempozyumu İstanbul’da Düzenlenecek
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.