1. Haberler
  2. Lojistik
  3. Evolog Ürün Çeşitliliğini Artıracak Yatırımlarına Devam Ediyor

Evolog Ürün Çeşitliliğini Artıracak Yatırımlarına Devam Ediyor

featured

Yılın ilk yarısına dair bilgiler paylaşan EvoLog Genel Müdürü Halil Özendi; “İlk altı ayımız yeni ürünlere yönelik attığımız adımlarla keyifli bir telaş içerisinde geçti. Aktif müşteri sayımız yüzde 20 artarak 4 bin 400’e ulaştı. Hem müşteri sayımızı, hem de mevcut müşterilerimize verdiğimiz hizmeti arttırdık. Çoğunluğunu Y kuşağının oluşturduğu çalışan sayımız, yüzde 24‘lük artış ile 680’e ulaştı.Odaklandığımız ürünlerde yüzde 100’ü aşan büyüme oranlarımız var.  Yeni bir exclusive acentelik anlaşması imzaladığımız Fransa trafiğimiz, yetkin isimlerle güçlendirdiğimiz Deniz ve Havayolu hizmetlerimiz gibi…

“Ürün çeşitliliği ve verimliliğini arttırmak, EvoLog’un 2022’deki en önemli gündemiydi.”

10 Haziran’da kardeş ülke Azerbaycan’daki şirketimizi, 13 Haziran’da Çatalca Antrepomuzu açtık.EvoLog Azerbaycan MMC yurtdışındaki beşinci yatırımımız ama doğudaki ilk kapımız! Eylül ayında “Mikro İhracat” yükleri dahil, tüm taşıma modlarında hizmet vermeye başlayacak olan şirketimiz, bizi diğer doğu ülkelerine de bağlayacak. Potansiyeline çok inandığımız, beklentilerimizin büyük olduğu Azerbaycan’ın diğer Türk devletlerine yapacağımız yatırımların öncüsü olmasını hedefliyoruz.

Muratbey Gümrük İdaresine bağlı olan ve 5 bin metrekare büyüklüğündeki antrepomuz da bu faaliyet alanında bizim için bir ilkti. Antrepomuz kısa sürede yüzde 90 doluluk oranına ulaştı. Toplamda 26 bin metrekare kapalı depolama ve 2 bin 200 metrekare ofis binasından oluşan Çatalca Lojistik Merkezimiz’de antrepomuz ile birlikte, izinli gönderici ve alıcı statüsünde operasyon yapacağımız aktarma merkezi, depolama, sipariş hazırlama ve dağıtım alanlarımız var. Gün itibariyle aşama aşama hizmete aldığımız yeni tesisimizin depolama ve dağıtımda EvoLog’u öne çıkarmasını ve uluslararası taşımacılıkta mevcut hacmimize bir çarpan etkisi getirmesini öngörüyoruz”  dedi.

Halil Özendi sözlerini şöyle sürdürdü; “Yılın ikinci yarısında E-Ticaret ve mikro ihracat yüklerine havayolu başta olmak üzere tüm taşıma modlarında kapıdan kapıya hizmet vermeye başlayacağız. Hizmeti Azerbaycan ile başlatacağız. Daha sonra başta Hollanda, Almanya, Danimarka, Çekya ve İsveç olmak üzere tüm Avrupa ülkelerine yaygınlaştıracağız.

2022 yılına Reefer konteyner taşımacılığındaki ekibimizi güçlendirerek başlamıştık. İstanbul, Bursa ve İzmir’deki mevcut ekibimize, Mersin şube yapılanmasını da ekleyerek tüm ana limanlarımızın bulunduğu illerde varlığımızı tamamlamak istiyoruz.

2021 yılı başında Danimarka’daki iştirakimiz EvoLog Logistix A/S, e-ticaret odaklı bir şirket ile operasyonlarını birleştirmişti. EvoLog Logistix’i Türkiye haricindeki trafiklerde geliştirecek bir şirketi satın almayı değerlendiriyoruz.”

Evolog Ürün Çeşitliliğini Artıracak Yatırımlarına Devam Ediyor
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.