Ford CEO’su Farley: “Ana Rakip Artık Çinli Üreticiler”

featured

Ford CEO’su Jim Farley, yaptığı açıklamada elektrikli dönüşümle birlikte ana rakiplerinin değiştiğini vurguladı.

25 Haziran’da Morgan Stanley Sürdürülebilir Finans konferansında konuşan Ford Motor Company CEO’su Jim Farley, etki alanlarını gün geçtikçe arttıran Çinli otomotiv üreticileriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Yaptığı konuşmada elektrikli araçlarda yaşanan hızlı değişimi Norveç üzerinden verdiği örnekle açıklayan Farley, 10 yıl kısa bir zamanda elektrikli araçların payının bu ülkede yüzde 50’ye ulaştığını kaydetti.
Çinli otomotiv üreticisi BYD’nin ölçeğinin şu an Tesla’dan daha büyük olduğunu kaydeden Farley, “Dünyadaki elektrikli araçların yüzde 70’ini Çin’de üretiyorlar. Ve kazananlar BYD, Geely, Changan, SAIC ve Great Wall” dedi.

Toyota veya General Motors yerine ana rakip olarak Çinli otomotiv üreticilerini gördüklerini söyleyen Farley, Çinli otomobil üreticileriyle rekabet edebilmek için, Ford’un sahip olduğuna inandığı ayırt edici markalaşmaya veya maliyetleri düşürmeye ihtiyacı olduğunu belirterek “Fakat ölçekleri sizinkinin beş katıysa, onları maliyette nasıl yenersiniz?” sorusunu sordu.

Çinli otomobil üreticilerinin Avrupa’ya girdiğine de değinen Farley, bu markaların Avrupa’da yüksek satış hacimlerine ulaştığını da sözlerine ekledi.

Ford CEO’su Farley: “Ana Rakip Artık Çinli Üreticiler”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.