Ford’dan Elektrikli Araç Sektörüne 20 Milyar Dolarlık Yatırım

featured

Odağını elektrikli araç sektörüne çeviren dev otomobil üreticisi Ford, 20 milyar dolar yatırım yapmayı planlıyor. Yeni yatırım ile şirket operasyonlarını tekrar gözden geçirecek.

Günümüzde kullanım oranı giderek artan elektrikli araç sektörüne büyük otomobil üreticileri de katılmaya başladı. Bu isimler arasından ABD merkezli dev araç üreticisi Ford, sektöre giriş yapmak için 20 milyar dolara kadar yatırım yapmayı planlıyor.

Büyük isimler transfer ediliyor

Geçtiğimiz aylarda Bloomberg tarafından paylaşılan bilgilere göre otonom ve elektrikli araç geliştirmek için 2025 yılına kadar 30 milyar dolar bütçe ayıran şirket, yeni yapılacak yatırım ile birlikte gelecekte üretilecek araç operasyonlarını yeniden düzenleyecek. Ford’un içten yanmalı motorlardan elektrikli araçlara geçişisini denetleyecek yeni isim ise Apple ve Tesla gibi büyük şirketlerde görev yapan Doug Field olacak.

Apple’ın elektrikli araç projesine öncülük eden ve bazı özel projelerden sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapan yeni ismin, ayrıca Tesla’da baş araç mühendisi olarak çalıştığını hatırlatmamız gerek. Otomobil üretimindeki odağını elektrikli araçlara çeviren Ford, yapılacak yeni yatırımlar ile birlikte sektöre liderlik eden Tesla ile rekabet etmeyi planlıyor.

Ford’dan Elektrikli Araç Sektörüne 20 Milyar Dolarlık Yatırım

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.