1. Haberler
  2. Lojistik
  3. Fransa’da Gabari Dışı Yükler İçin Yeni Bir Platform Oluşturuldu

Fransa’da Gabari Dışı Yükler İçin Yeni Bir Platform Oluşturuldu

featured

Fransız Ulusal Nakliyeciler Birliği (UND), gabari dışı yük taleplerini iletmek için mevcut sistemin (TENET) yerine yeni bir platform olan “Mon Transport Exceptionnel”i kullanmaya başlayacaklarını duyurdu. Yeni platform, 15 Haziran 2023 itibarıyla kademeli olarak devreye alınacak ve eski sistem 15 Eylül 2023 tarihinde tamamen kapatılacak.

UND’nin IRU’dan elde ettiği bilgilere göre;

15 Haziran 2023’ten itibaren “Mon Transport Exceptionnel” adlı yeni platform, Fransa’daki gabari dışı yük taleplerinin iletilmesinde mevcut sistem (TENET) yerine kullanılacak. Eski sistem ise 15 Eylül 2023 tarihinde tamamen kapanacak.

Taşıma operatörleri şimdiden yeni platforma kayıt oluşturabilirler. Fransızca dilinde hazırlanan kayıt kılavuzuna buradan ulaşabilirsiniz ve adımlar detaylı bir şekilde açıklanmıştır. Yabancı taşıyıcılar için hesap oluşturma prosedürleri II. Maddede C.2.b bölümünde (fotoğraflarla) açıklanmıştır. Şirket kimlik numarası (SİREN numarası) olmayan yabancı taşıyıcılar, sadece iletişim bilgilerini doldurarak kayıt oluşturabilecekler.

Kayıt sırasında teknik sorunlarla karşılaşmanız durumunda, bu e-posta adresiyle iletişime geçebilirsiniz: support-enrolement-si-te@interieur.gouv.fr.

Platformdaki diğer sorunlar için lütfen bu e-posta adresiyle iletişime geçin: help-mon-transport-exceptionnel@interieur.gouv.fr.

Ayrıca, her perşembe 15:30-16:30 saatleri arasında açıklayıcı web seminerleri düzenlenmektedir. Web seminerine bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Fransa’da Gabari Dışı Yükler İçin Yeni Bir Platform Oluşturuldu
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.