Gebrüder Weiss Türkiye Pazarında Büyümeye Devam Edecek

featured

Gebrüder Weiss, uzman kadrosu ve ulaşım hatlarıyla Avrupa ithalatı ve ihracatı için Türkiye’nin büyüyen pazar hacminde büyük bir oyuncu olmaya hazır. Burada en önemli nokta, Türkiye ve önemli ticaret iş ortaklarından Almanya ile Benelüks ülkeleri arasındaki taşımacılık. Bu taşımacılık hizmetlerini arttırmak üzere, Türkiye’den bir firma olan 3S Transport ve Lojistik şirketini geçtiğimiz Aralık ayı itibariyle Türkiye organizasyonuna tamamen entegre etti.

Gebrüder Weiss Karadeniz / CIS Bölge Müdürü ve Yöneticisi Thomas Moser yaptığı açıklamada, “Orta koridor güzergahındaki taşımacılık talebi her geçen gün artıyor. Artan transit trafiği ile Türkiye, Avrupa ve Asya arasında lojistik merkezi olarak yeniden önem kazandı.  Orta koridor, Avrupa’dan başlayıp Türkiye, Gürcistan, Azerbaycan ve Kazakistan’dan geçerek Çin’e kadar uzanıyor ve Rusya’dan geçen kuzey koridoruna alternatif bir yol sağlıyor. 3S Transport ve Lojistik şirketinin eklenen iş hacmi sayesinde bu gelişmede biz tam uyum sağlamış durumdayız.” dedi.

Gebrüder Weiss Türkiye Ülke Müdürü Mişel Yakop ise, “Geçiş döneminden sonra şirketin isminin değişme süreci başarıyla sonuçlandığı için mutluyuz. İstanbul’daki şubenin yanı sıra Düsseldorf 3S şubesi de Gebrüder Weiss organizasyonuna katıldı. Şirket, Türkiye ve Almanya ile Benelüks ülkeleri arasındaki taşımacılık için oldukça yetkin bir biçimde görevini yerine getiren bir merkez olarak hizmet vermektedir.” diye konuştu.

Gebrüder Weiss, Türkiye’de on yıldır; İstanbul, İzmir şubelerinde ve 2021’den beri Doğu Akdeniz’de Mersin’de temsil ediliyor. 70 çalışanının ana çalışma alanları arasında; parsiyel yük gönderiminin yanı sıra hava ve deniz taşımacılığı hizmetleri, ilaç ve çoklu taşımacılık ve depo lojistiği hizmetleri yer almaktadır. GW, Yeni İpek Yolu diyeceğimiz üç ana bölge olan, Orta ve Güney Avrupa’dan Kafkaslara ve Orta Asya’ya uzanan kendine ait özel bölge ofisleriyle iş başında. Şirket, Yeni İpek Yolu boyunca Gürcistan, Ermenistan, Özbekistan, Kazakistan ve Çin’deki özel bölge ofisleriyle hizmet veriyor.

Gebrüder Weiss Türkiye Pazarında Büyümeye Devam Edecek

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.