Gebrüder Weiss, Türkiye’deki 3.Şubesini Mersin’e Açtı

featured

Avusturya merkezli uluslararası lojistik şirketi Gebrüder Weiss, Türkiye’deki üçüncü şubesini Mersin’de hizmete aldı.

Türkiye’de 2012’den beri parsiyel yük taşımacılık işlemlerinin yanı sıra hava ve deniz taşımacılık hizmetleri sunan Gebrüder Weiss, İstanbul ve İzmir’den sonra Mersin’de de hizmet vermeye başladı.

Gebrüder Weiss Yönetim Kurulu Başkanı Wolfram Senger-Weiss, Türkiye’nin yükselen bir pazara sahip olduğunu söyledi.

İstanbul ve İzmir’den sonra Mersin ile yeni bir bölgeyi daha hizmet kapsamlarına aldıklarını kaydeden Senger-Weiss, “Yeni lokasyonumuz, Akdeniz bölgesine elverişli ulaşım bağlantıları ve hinterlandındaki endüstriyel bölge ve sanayi işletmelerine olan yakınlığıyla önemli avantajlar sunmaktadır.” ifadelerini kullandı.

“Yeni İpekyolu hattında önemli bir geçiş alanı sunuyor”

Senger-Weiss, Türkiye’nin Akdeniz’deki konumu sayesinde Asya ve Avrupa arasında önemli birleşme noktası olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti: “Türkiye’nin ayrıca Orta Asya ve Çin yönünde ‘orta koridor’ diye adlandırılan yeni İpekyolu hattında önemli bir geçiş alanı sunuyor. Bu geçiş hattı, Rusya’nın ‘kuzey koridoru’ hattına bir alternatif oluşturuyor ve Türkiye üzerinden Kafkasya, Azerbaycan, Türkmenistan yoluyla Çin’e kadar uzanıyor. Orta koridor hattında bulunan çoğu ülkede kendi şubelerimiz var ve bu bölgelerdeki yerel, yasal ve kültürel özellikleri biliyoruz. Müşterilerden, bu rotadaki nakliye işlemleri için daha yüksek bir talep alıyoruz.”

Gebrüder Weiss Türkiye Hava ve Deniz Genel Müdürü Çiler Keskinel de üreticilerin doğrudan yakınında olmanın önemli bir avantaj olduğunu belirterek, “Bölgedeki müşterilerimize, hava ve deniz taşımacılığı hizmetlerinin yanı sıra ilaç ve multimodal taşımacılığı, depo lojistiği ve gümrük işlemleri hizmetleri de sunmaktayız.” değerlendirmesinde bulundu.

Gebrüder Weiss, Türkiye’deki 3.Şubesini Mersin’e Açtı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.