1. Haberler
  2. Aktüel
  3. GKN Kargo İflas Başvurusu Yaptı: Binlerce İşçi Mağdur Durumda

GKN Kargo İflas Başvurusu Yaptı: Binlerce İşçi Mağdur Durumda

featured

Dünya genelindeki ekonomik sarsıntılar ve pandemi etkisi, birçok şirketi zor durumda bırakırken Türkiye’nin önde gelen kargo şirketlerinden GKN Kargo da bu zorlu süreçten nasibini aldı. GKN Kargo, Galatasaray ile yaptığı sponsorluk anlaşması sonrasında mali zorluklar yaşayarak konkordato talebinde bulundu. Bu gelişme, binlerce çalışanın işsiz kalmasıyla sonuçlandı.

GKN Kargo, Galatasaray’a olan sponsorluk anlaşması kapsamında 42 milyon TL ödemeyi taahhüt etmişti. Ancak, şirketin mali dengesini zora sokan bu anlaşma, şirketi iflas noktasına getirdi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Şirketimiz kımıldayamaz hale geldi” ifadelerine yer verildi.

Galatasaray ile yapılan anlaşmanın şirketin mali yapısını olumsuz etkilediği belirtilirken, GKN Kargo’nun toplam borcunun 508 milyon lira olduğu bildirildi. Şirketin 4 Ocak tarihinde İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne yaptığı konkordato başvurusuyla birlikte, olası hacizlere karşı korunma talep edildi.

Mahkeme, 5 milyon TL sermayeli GKN Kargo’ya geçici bir süre tanıyarak Prof. Dr. Serdar Kale, Mali Müşavir Canan Koçyiğit ve Prof. Dr. Oktay Taş’ı geçici konkordato komiseri heyeti olarak atadı. Şirketin önümüzdeki aylarda nasıl bir çıkış yolu bulacağı, hem çalışanlar hem de iş ortakları tarafından büyük bir merakla bekleniyor.

GKN Kargo İflas Başvurusu Yaptı: Binlerce İşçi Mağdur Durumda
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.