Goodyear’in %63’ü Sürdürülebilir Malzemeden Üretilmiş Konsept Lastiği

featured

Gelecek yıllarda bu konsept lastiği ağa bağlanarak çeşitli lastik sağlığı parametrelerini izlemek için kullanılabilecek. Bu uygulama, atıkların azaltılmasının yanı sıra ideal lastik basıncı ve lastik durumunun sağlanmasıyla verimliliğin artırılmasını sağlama potansiyeline sahip. Lastiğin durumunun izlenmesi, bir lastiğin yenilenip yenilenmeyeceğini belirleme konusunda önemli bir etken olarak döngüselliğe katkı sağlar ve verimliliği artırır.

Konsept kamyon lastiği, şirketin sürdürülebilir malzeme kullanma kararlılığıyla da uyumlu bir ürün. Bunun yanında, sürdürülebilir malzemelerden üretilmiş, düşük yuvarlanma direnci sağlayan, tamamen yeniden kaplanabilen Goodyear Total Mobility** çözümü sayesinde lastik sağlık takibi uygulamasına bağlanma imkânı sunan lastikler, döngüsellik ve iklim üzerinde olumlu etkiye sahip olma potansiyeliyle öne çıkıyor.

Konuyla ilgili olarak Goodyear Ticari Çözümler Birimi Başkan Yardımcısı Grégory Boucharlat; “Goodyear Total Mobility çatısı altında geliştirdiğimiz entegre ürünlerimiz ve mobilite çözümlerimiz, müşterilerimize zorlu taşımacılık pazarında daha fazla destek sağlayabilir ve kendi sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olabilir. Goodyear, iş ortaklarımızın daha rekabetçi, daha verimli ve daha sürdürülebilir olma konusundaki hedef ve beklentilerine yardımcı olan ürün ve çözümler geliştirmek için çalışıyor.” dedi.

Goodyear Total Mobility çözümünü geliştirme çalışmaları, Avrupa’daki taşımacılık sektörünün beklentileri ve karşılaştığı zorluklarla aynı yönde ilerliyor. Taşımacılık sektöründen 1.400’ü aşkın temsilciyle yakın zamanda yapılan Sürdürülebilir Gerçeklik Anketinden elde edilen sonuçlar, sürdürülebilir kalkınma amaçlarını gerçekleştirmenin taşımacılık filosu faaliyetleri açısından önemli bir hedef olduğunu doğruluyor. Goodyear Total Mobility ve sürdürülebilir malzemelerden üretilen bir kamyon lastiği geliştirme konseptinin, taşımacılık şirketlerinin önümüzdeki yıllarda bu hedefi gerçekleştirmesine destek olması bekleniyor.

* IAA Transportation fuarında sergilenen, %63 sürdürülebilir malzemeden üretilmiş kamyon lastiği, tanıtım amaçlı üretilmiştir.

**Goodyear Total Mobility, premium ticari kamyon lastiği ürün grubunu, veri odaklı takip ve tahmine dayalı analiz çözümlerini ve Avrupa genelinde 2.000’den fazla servis konumunu bir araya getiren uçtan uca filo yönetim sistemidir.

Goodyear’in %63’ü Sürdürülebilir Malzemeden Üretilmiş Konsept Lastiği

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.