1. Haberler
  2. Dış Ticaret
  3. İskenderun Limanına Test Amaçlı Konteyner Gemisi Yanaştı

İskenderun Limanına Test Amaçlı Konteyner Gemisi Yanaştı

featured

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğünün açıklamasına göre İskenderun Limanına test amaçlı konteyner gemisi yanaştırıldı. Yanaştırılan konteyner gemisinden 383 boş konteynerin tahliyesi emniyetle gerçekleştirildi.

Bakanlık, depremden sonra ticari amaçlı ilk konteyner gemisinin 8 Nisan’da elleçleme için limana yanaşacağını ve diğer konteyner gemilerinin de 9 ve 10 Nisan’da yanaşacağını açıkladı.

Son yapılan açıklamada ise; “Depremden en fazla etkilenen limanımızda gerekli altyapı ve ekipman tamiratı çalışmaları tamamlandı ve İskenderun Limanı’na yanaşan konteyner gemisindeki 877 konteyner elleçlemesi ile ticari faaliyetlere başladı. Denizcilik sektörü faaliyetlerimize kesintisiz devam ediyoruz.” denildi.

İskenderun Limanında Ne Olmuştu?

İskenderun Uluslararası Liman İşletmesi’nde 6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen deprem esnasında konteynerlerin birçoğu şiddetli sarsıntı ile devrilmişti.. Depremin tetiklemesi sonucu çıkan yangın ise 13 Şubat’ta söndürülebilmişti. Yangının söndürülmesinin ardından hasar tespiti ve bakım onarım çalışmaları başlatılmıştı.

İskenderun Limanına Test Amaçlı Konteyner Gemisi Yanaştı
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.