İspanya Merkezli Lojistik Girişimi Trucksters, 8 Milyon Euro Yatırım Aldı

featured

2018 yılında kurulan lojistik şirketi Trucksters, A Serisi finansman turunda 8 milyon euro yatırım aldı. Girişim, bu yatırımı teknoloji ekibini üç kat büyütmek ve uluslararası genişlemesini hızlandırmak amacıyla kullanacak.

İspanya merkezli lojistik girişimi Trucksters, A Serisi finansman turunda 8 milyon euro yatırım aldı. Finansman turu, Kibo Ventures, Amplifier, Bonsai Partners, Axel Springer & Porsche‘nin Alman ortak girişimi, Big Sur Ventures, Metavallon VC ve The Valley VC dahil olmak üzere girişimin mevcut yatırımcıları tarafından katılım gördü. Ayrıca Glovo’nun kurucu ortağı Sacha Michaud ve Job & Talent’in CEO’su Juan Urdiales yatırım turuna destek verdi.

Seri A finansman turu, Trucksters’ın Temmuz 2021’deki 6,3 milyon euro değerindeki finansman turunun bir uzantısı niteliğinde. Pazartesi günü duyurulan 8 milyon euro yatırım ile birlikte girişimin bugüne kadar almış olduğu yatırım 14.3 milyon euro seviyesine yükseldi.

2018 yılında kurulan Trucksters, geleneksel kamyon taşımacılığının gidişatını değiştirmek amacıyla hizmet veriyor. Trucksters’ın ilk sisteminde bir kamyon, ürünleri ulaştırması gereken noktaya kadar götürmek yerine, bir aktarma noktasında ters yönde hareket eden bir yük alıcı meslektaşıyla buluşuyor. Böylece, kamyonlardaki yükler kolayca değiştirilmiş oluyor. Şirketin bugünkü sistemi ise, sürücülerin değiştirilmesi yerine treylerin değiştirilmesi ile işliyor. Yolculuk planlamasının tamamı bir algoritma tarafından yapılıyor ve uygulamada sürücülerin ürünlerin nereye teslim edeceğini bilmeleri sağlanıyor.

Şu anda Almanya, Belçika ve Polonya’da bulunan Trucksters, bu yıl Hollanda ve İtalya’daki operasyonlarını genişletecek. Şirket, 2022 yılına kadar gelirini 6 kat artırarak 30 milyon euro seviyesine çıkarmayı hedefliyor. Girişim, halihazırda Kimberly Clark, DPD Group, Amazon ve SEUR gibi 600’den fazla İspanyol ve uluslararası şirket tarafından kullanılıyor. 8 milyon euro değerindeki son finansman, şirketin teknoloji ekibini üç kat büyütmesine ve uluslararası genişlemesine devam etmesini sağlamaya yardımcı olacak.

İspanya Merkezli Lojistik Girişimi Trucksters, 8 Milyon Euro Yatırım Aldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.