İstanbul’da Yediemin Otopark Ücretlerine Yüzde 67 Oranında Zam

featured

İstanbul’da yediemin otopark hizmetlerinde önemli bir değişikliğe gidildi ve ücretlere yüzde 67’ye varan oranda zam yapıldığı duyuruldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında alınan kararla birlikte, yediemin otopark ve araç çekme ücretlerinde yüzde 50 ila 67 arasında bir artışa karar verildi.

Çırpıcı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen UKOME toplantısı, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökce’nin başkanlığında toplu ulaşım ücretlerinin ele alındığı bir ortamda devam etti. Toplantıda, Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Genel Müdürlüğüne ait yediemin otoparklarında muhafaza altına alınan araçların günlük otopark ve çekici ücretlerinin yeniden düzenlenmesi teklifi değerlendirildi.

Sonuç olarak yediemin otopark ve araç çekme ücretlerine yüzde 50 ila 67 oranında zam yapılmasına karar verildi. Bu yeni düzenleme kapsamında, araç çekme ücretinin 400 TL’den 630 TL’ye, 5 kilometreye kadar olan özel taşıma ücretinin 400 TL’den 630 TL’ye, ilave kilometre ücretinin ise 15 TL’den 25 TL’ye yükseltilmesi kararlaştırıldı.

Ayrıca, yediemin otopark günlük ücret tarifesi de revize edildi. Buna göre, motosikletler için günlük ücret 20 TL’den 30 TL’ye, otomobiller için 40 TL’den 60 TL’ye, kamyonet, arazi taşıtı ve minibüsler için 50 TL’den 80 TL’ye, kamyon ve otobüsler için 75 TL’den 120 TL’ye, iş makineleri için ise 100 TL’den 150 TL’ye yükseltildi.

UKOME toplantısında aynı zamanda minibüslerin elektronik bilet sistemine dahil edilmesi de onaylandı. Ancak, İBB’nin 3 bin yeni taksi ihdas etme teklifi reddedildi. Bu değişikliklerle birlikte İstanbul’da toplu taşıma ve yediemin otopark hizmetleri yeniden düzenlenerek daha güncel ve etkin bir yapıya kavuşturuldu.

İstanbul’da Yediemin Otopark Ücretlerine Yüzde 67 Oranında Zam

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.