İstanbul’daki Deniz Taksi Filosuna 15 Araç Daha Katıldı

featured

İstanbul’un ihtiyacına uygun olarak Haliç Tersanesi’nde yapımı üretilen 15 deniz taksi daha denize indi. Böylece şu ana kadar hizmet veren deniz taksilerin sayısı 25’e yükseldi.

Yeni nesil ve çevreci ulaşım aracı deniz taksilere, yeni araçlar katıldı. Haliç Tersanesi’nde yapımı tamamlanan 15 araç daha denize indi. Toplam deniz taksi sayısı 25 oldu. İlk yolcularını 10 araçla taşımaya başlayan şehrin yeni ulaşım aracı, 15’inin daha denize inmesiyle toplamda 25 araçla hizmet vermeye başladı.

Tamamı yerli ve milli olanaklarla üretilerek 24 Eylül 2021’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından tanıtımı yapılan deniz taksi, araç filosuna yenilerini ekledi.

Engellilerin, bebek arabalı ailelerin ve bisikletlilerin de rahatlıkla kullanabileceği şekilde özel olarak tasarlan Deniz Taksiler, 50 nokta ve iskelede hizmet veriyor. Şehir Hatları’nın 46 iskelesinin yanı sıra Galataport İstanbul, Haliç Kongre Merkezi, İstinye Tekne Park ve Tarabya Tekne Park yanaşma noktalarında yolcu alabiliyor.

Uygulama ile çağrılabiliyor

Günün her saati 7/24 kullanılabilen 10 yolcu kapasiteli deniz taksiler uygulama ile çağrılabiliyor. İBB DENİZ TAKSİ uygulamasına, IOS işletim sistemleri için Apple Store’dan, Android işletim sistemleri için Play Store’dan ulaşılabiliyor. Yolcular seyahat etmek istedikleri iskeleleri, tarihi ve saati seçerek rezervasyon yapabiliyor.

Deniz taksilerin isimleri

Tamamı İstanbul’da yaşayan kuş türlerinden oluşan deniz taksilerin isimleri şöyle: “Yelkovan, Kırlangıç, Martı, Saka, Leylek, Güvercin, Karga, Bülbül, Guguk, Serçe, Çalıkuşu, Sumru, Çulluk, Bıldırcın, Kumru, Turna, Kuğu, Suna, Florya, Yalıçapkını, Ağaçkakan, Saksağan, Baştankara, Balaban, İspinoz”

İstanbul’daki Deniz Taksi Filosuna 15 Araç Daha Katıldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.