Iveco Group, İskandinav Perakende Ticari Operasyonlarını Hedin Mobility Group’a Devretme Niyetini Açıkladı

featured

Grup özellikle, perakende minibüsler dahil, ancak otobüs faaliyetleri, finansal hizmetler ve diğer Grup işleriyle ilgili tüm tüm varlıklar hariç olmak üzere, hafif, orta ve ağır kamyon ticari faaliyetlerini devretmeyi planlıyor.

Şu anda Iveco Group‘un ticari araç ürün yelpazesi, İsveç (Göteborg ve Helsingborg), Norveç (Bærum), Finlandiya (Espoo) ve Danimarka (Odense)’de IVECO‘nun sahip olduğu bayilikler, satış sonrası hizmetler ve yedek parça dağıtımı da dahil olmak üzere 39 bayi ve 100’den fazla atölye aracılığıyla İskandinav ülkelerinde satılıyor ve servis veriliyor. Bu ağ, Hedin Mobility Group‘un 13 ülkede 40’tan fazla markanın satışını yapan 270 bayiden oluşan uluslararası bayi ağına katılacak. Yasal onaya tabi olarak, işlemin 2023 yılı sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

Sürdürülebilir taşımacılık alanında önemli bir oyuncuyla yapılan bu stratejik ortaklık sayesinde Iveco Group, yapılarını basitleştirirken çalışanları, markaları ve ürünleri için başarılı bir gelişim yolu sunacak. Hedin, son zamanlarda elektrikli ağır hizmet ve hafif hizmet kamyonları ile geliştirilmiş, giderek daha başarılı hale gelen IVECO ticari araçlarından ve minibüs serilerinden yararlanacak.

Iveco Group CEO’su Gerrit Marx, konuyla ilgili olarak “Tüm İskandinav bölgesindeki varlığımızı büyütecek bir ortak bulduğumuz için çok mutluyuz. Hedin Mobility Group gibi pazarda kayda değer bir nüfuza sahip olan iddialı, girişimci bir şirketle işbirliği, başta elektrikli ve alternatif tahrikli araçlar olmak üzere tüm kamyon serilerimizde ürün başarısını artıracak. Bu genişleme, son müşterilerin, bayilerin ve tüm paydaşlarımızın nihai yararı için Avrupa’da eksiksiz bir yenilikçi ürün ve hizmet sunumunu teşvik etme stratejimizle tamamen uyumlu.” dedi.

Hedin Mobility Group Kurucusu ve CEO’su Anders Hedin ise şunları söyledi: “Karayolu taşımacılığında dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan Iveco Group ile bu stratejik ortaklığa girme ve markanın İskandinav deniz feneri olma fırsatı bulduğumuz için çok mutluyuz. Bu işlem, Grubumuz için birkaç dönüm noktasını temsil ediyor: dağıtım işimizin orta ve ağır hizmet kamyonlarını içerecek şekilde genişletilmesi, Norveç’te ilk ticari araç satışı ve Danimarka pazarında ilk kendi araç perakende operasyonumuz. Anlaşmamızı sonuçlandırmak ve işletmeleri ve çalışanlarını Hedin Mobility Group’a davet etmek için Iveco Group ile devam eden diyaloğu dört gözle bekliyoruz.”

Iveco Group, İskandinav Perakende Ticari Operasyonlarını Hedin Mobility Group’a Devretme Niyetini Açıkladı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.