1. Haberler
  2. Lojistik
  3. Karbon Nötr Hedefleri Doğrultusunda DHL’den Büyük Adım

Karbon Nötr Hedefleri Doğrultusunda DHL’den Büyük Adım

featured

Avrupa’nın 2024 Yeşil Başkenti Valencia’da gerçekleşen küresel zirvede, 1000’den fazla karar verici, paydaş ve uzman; fikir ve içgörü alışverişinde bulunma ve küresel tedarik zincirlerinin geleceğini birlikte yaratma fırsatı yakaladı.

Deutsche Post DHL Group, küresel zirve kapsamında düzenlenen bir forumla da sürdürülebilirlik yol haritasında elektrifikasyon, sürdürülebilir havacılık yakıtı (SAF), karbon nötr binalar ve alternatif yeşil hizmetler gibi temel konularda ne kadar yol aldığı hakkında paydaşlarını güncelledi.

Deutsche Post DHL Group’un Mart 2017’de açıkladığı 2050 yılına kadar net sıfır emisyona ulaşma taahhüdüne odaklanan Grup, hedefi gerçekleştirme yolunda önemli kilometre taşlarına ulaştı. Dünya çapında teslimat filosuna 30.000’den fazla e-araç ekleyen ve 12 adede kadar tamamen elektrikli kargo uçağı sipariş eden Grup, elektrifikasyonun ön saflarında yer alıyor. Ayrıca Grup geçen yıl 2026 yılına kadar 830 milyon litreden fazla SAF’yi (Sürdürülebilir Havacılık Yakıtı) başarıyla güvence altına aldı. Deutsche Post DHL Group’un sürdürülebilirlik yaklaşımı taşımacılıkla da sınırlı kalmıyor. Bu alanda Grubun öncüsü olan DHL Tedarik Zinciri’nin karbon nötr yönergelere göre tasarlanmış ve inşa edilmiş 76 yeni binası da dahil olmak üzere tesislerinin yarısından fazlası (%52,1) karbon nötr. Benzer şekilde, Grubun müşterileri için sürdürülebilir alternatifler olan GoGreen Plus hizmetleri tüm temel ürünler için sunuluyor.

DHL GoGreen Kontrol Paneli ile karbon ayak izi azalıyor

Şirket yeşil hizmetlerine ek olarak, GLEC Framework veya yakın zamanda yayınlanan ISO 14083 gibi tanınmış endüstri standartlarına uygun olarak şeffaflık sağlayan yeni bir kesintisiz emisyon raporlama çözümü olan DHL GoGreen Kontrol Paneli’ni büyük müşterileri için kullanıma sunarak müşterilerin karbon ayak izlerini azaltmalarını sağlıyor. Müşteriler, DHL’in tüm iş birimleri için karbon emisyonlarını tamamen ücretsiz olan platform üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde görüntüleyebiliyor. Birden fazla sisteme ve rapora erişme ihtiyacını ortadan kaldırarak raporlama sürecini de daha verimli ve akıcı hale getiren arayüzüyle daha bilinçli karar verilmesini sağlayan panel, ilk olarak bu yılın ilerleyen dönemlerinde kapsamı genişletmek amacıyla ilk 100 müşteriye sunulacak.

Karbon Nötr Hedefleri Doğrultusunda DHL’den Büyük Adım

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.