“Lojistik Ödülleri 2022” Başvuruları Başladı

featured

Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi ve Ege Lojistik Derneği (ELODER) tarafından ortaklaşa düzenlenen ve “Sürdürülebilir İyi Uygulamalar/Başarı Hikayeleri” temelli kurgulanan “Lojistik Ödülleri 2022” için başvuru süreci başladı. Konuyla ilgili şu açıklama yapıldı: “2022 Ege Bölgesi Lojistik Ödülleri kurum ve profesyonellerin lojistik konularında gerçekleştirdikleri faaliyet ve projelerin ortaya çıkarılarak başarı örnekleri olarak paylaşılmasını hedefliyor.

Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi ve Ege Lojistik Derneği (ELODER) tarafından ortaklaşa düzenlenen ve “Sürdürülebilir İyi Uygulamalar/Başarı Hikayeleri” temelli kurgulanan “Lojistik Ödülleri 2022” için başvuru süreci başladı.

Konuyla ilgili şu açıklama yapıldı: “2022 Ege Bölgesi Lojistik Ödülleri kurum ve profesyonellerin lojistik konularında gerçekleştirdikleri faaliyet ve projelerin ortaya çıkarılarak başarı örnekleri olarak paylaşılmasını hedefliyor. Akademisyen ve lojistik profesyonellerden oluşan jüri, 22 Nisan 2022 tarihine kadar sunulan başvuruları doküman incelemesine tabi tutacak ve belli ölçütleri aşan başvuruları 13 Mayıs 2022 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Çakabey Deniz Feneri Konferans Salonu’nda düzenlenecek olan ve herkese açık olan sunuma çağıracaktır. Bu sunumda, ilgili kategorilerde başarılı olan kurum ve profesyoneller açıklanacaktır.

Pandemi nedeni ile ara verilen ve bu yıl ikincisi düzenlenecek olan yarışmanın temel amacı iyi lojistik ve tedarik zinciri uygulamalarının lojistik ekosisteminde paylaşılmasını sağlayarak hem uygulamaya hem de akademiye katkı sağlamaktır.

YARIŞMACILAR NEDEN KATILMALI?

Günümüzde giderek daha karmaşık alanlarda gelişen ve maliyetlerin her geçen gün daha önemli hale gelmeye başladığı ekonomik koşullarda; lojistik faaliyetleri yöneten işletmeler ve profesyonel yöneticiler koşulların da zorlamasıyla maliyet düşürücü, lojistik süreçleri geliştirici birçok başarılı projeye imza atmaktadırlar. Bununla birlikte bu tür başarı hikayelerinin sektörde paylaşılmasında bir eksiklik olduğu gözlenerek bu boşluk kapatılmış olacaktır.

DİNLEYİCİ /KATILIMCILAR NEDEN KATILMALI?

Lojistik sektöründe lojistik süreçleri yöneten yöneticiler ve firma yetkilileri yarışmaya katılan proje sunumlarında iyi uygulamaları, başarı öykülerini proje sahiplerinden dinleyerek kendi işletmelerinde ve profesyonel yaşamlarında fark yaratabileceklerdir.

YARIŞMA KATEGORİLERİ

  • Maliyet İyileştirme
  • Verimlilik
  • Yeşil Lojistik
  • KPI/Performans Yönetimi
  • Stok Yönetimi
  • Ulaştırma ve Sevkiyat Yönetimi
  • E-Ticaret Lojistiği

    BAŞVURU

2022 Ege Bölgesi Lojistik Ödülleri’ne kurumlar ve birey olarak profesyoneller başvurabilirler. Başvuruda bulunanların; 10 sayfadan uzun olmayan bir dokümanda yukarıda sıralanan kategorilerden birinde neden ödülü hak ettiklerine yönelik detaylı bir açıklama yapmaları beklenmektedir. Adaylığınızı sunarken dikkat etmeniz gereken temel konular aşağıda belirlenmiştir;

Seçime söz konusu olacak tüm faaliyetlerin/projelerin; son üç yıl içerisinde gerçekleşmiş olması.

Söz konusu faaliyetin/projenin ödülün verileceği tarihte durdurulmamış olması.

Dokümanda; projenin amacı ve hedeflerinin de yer aldığı örnek olay incelemesi, finansal verileri destekleme, resimler ve grafik gösterimler, ilgili paydaşlardan (müşteri, tedarikçi, çalışan) doğrulamalar, medya çıkan haberler gibi içeriklerin olması.

Başvuruların, açık ve anlaşılır bir dilde yazılması.

Tüm başvuru sahipleri, başvuru dokümanında sundukları tüm içeriğin doğruluğuna dair belgeleri sağlamak ve jüriye sunmak durumundadır.

Çalışmanın ana başlığının ve katılımcı kısa özgeçmişlerinin ve iletişim bilgilerinin olduğu bir kapak sayfası ve proje sloganı dokümanın, Times New Roman 12 büyüklüğünde ve tek aralıklı olarak hazırlanması.

DEĞERLENDİRME ÖLÇÜTLERİ

Tüm başvurular aşağıda belirtilen ölçütler kapsamında değerlendirmeye alınacaktır. Dokümanlarda, aşağıda belirtilen değişkenleri ele almanız başarı şansınızı arttıracaktır.

Hizmet Kalitesinde/Düzeyinde İyileştirme Paydaş Geri Bildirimi

Süreçlerin Etkinleştirilmesi

Maliyet Azaltma ve Kaynak Kullanımı Bütçe Kullanımı Etkinliği

Çevresel-sosyal veya ekonomik sürdürülebilirlik Yenilikçilik ve Teknoloji Kullanımı

Uygulamaya Geçiş & Yaygın Etki Özgünlük

ÖNEMLİ TARİHLER

21 Mart 2022; Duyuruların Başlaması

22 Nisan 2022; Başvuruların Sona Ermesi

29 Nisan 2022; Finale Kalan Başvuruların Duyurulması

13 Mayıs 2022; Final Sunumları”

“Lojistik Ödülleri 2022” Başvuruları Başladı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.