Lojistikte Yabancı Yatırımcıların Adresi Türkiye

featured

Yatırımlarını büyütmek isteyen yabancı lojistik firmaları, sektörde transit ülke konumunda bulunan Türkiye’ye yatırım yapmak için harekete geçti. Yatırımların artmasıyla ülkemizin sektörde bir merkez konumuna geleceğine dikkat çeken Doğruer Group Yönetim Kurulu Üyesi Uğuray Doğruer, Türk markalarının da kağıtlar dağıtılmadan bu sektördeki yerlerini alması gerektiğini söyledi.

CAZİP BİR MERKEZ HALİNE GELECEK

Doğruer Group Yönetim Kurulu Üyesi Uğuray Doğruer, “Pandemi ile birlikte değişen tüketim alışkanlıklarının ivme kazandırdığı iş kollarının başında lojistik sektörü geliyor. Farklı sektörlerden bu alana yönelen yatırımcılar olduğu kadar; halihazırda bu alanda faaliyet yürüten firmalar da hizmet alanlarını genişletme yoluna gidiyor. Lokasyon bakımından nadide özelliklere sahip Türkiye, bu anlamda yurt dışı menşeli firmaların göz bebeği konumunda. Çok sayıda yabancı lojistik firması İstanbul ve İzmir gibi illerde ofisler açmaya başladı. Üstelik faaliyet alanlarını genişleten bu lojistik firmaları dünya ölçeğinde bilinirliği olan köklü markalar. Lojistik sektörünün kazandığı ivme ve onun bir yansıması olarak, Türkiye’nin bu sektörde cazip bir merkez halini alması zaten bizim öngördüğümüz ve memnuniyet ile beklediğimiz bir gelişmeydi. Pandeminin ardından 6 büyük yabancı lojistik firması Türkiye’de ofis açtı. 2023 yılı sonunda Türkiye’deki yabancı menşeli ve büyük ölçekli firma sayısının çift haneli rakamlara ulaşmasını bekliyoruz. Ayrıca, bu gelişmeler ile Türkiye’nin daha önemli bir lojistik merkezi haline geleceğini de düşünüyorum” dedi.

TÜRK FİRMALAR YATIRIMLARINI HIZLANDIRMALI

Firmalara lojistik yatırımlarını hızlandırmaları konusunda tavsiyede bulunan Doğruer, “Yerli lojistik firmaları bu süreci iyi değerlendirerek hızlı hamlede bulunursa Türkiye’de gelişmekte olan çok uluslu lojistik pazarının bir parçası olabilir. Şu anda firmalar için krizi fırsata çevirmenin tam zamanı. Varlığını sürdürmek isteyen Türk markaları, kağıtlar dağıtılmadan bu sektördeki yerlerini almalılar ve yatırımlarına hız kesmeden devam etmeliler” diye konuştu.

DOĞRUER GROUP HAKKINDA:

1969 yılında kurulan Doğruer, 1982 yılında karayolu, denizyolu, lojistik, depolama, gümrükleme ve gümrüklü antrepo faaliyetlerini aynı çatı altında bir araya getirerek dış ticaretin her alanında hizmet veren bir sistem kurdu. Firma, 56.000 m² kullanılabilir depolama alanı, 7000 m² gümrüklü depolama alanı, 50 tırlık filosu, kendi gümrük müşavirliği ve dış ticaret firması, 200’ü aşkın çalışanı ile müşterilerine komple ve sorunsuz hizmet vermektedir.

Lojistikte Yabancı Yatırımcıların Adresi Türkiye

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.