Mercedes, ChatGPT ile Bir İlke İmza Attı: Yapay Zeka Artık Arabalarda!

featured

Mercedes-Benz, araçlarında yapay zeka kullanmaya başladığını duyurdu. ChatGPT modelinin test aşamasında kullanıldığı bu projede, MBUX adlı multimedya sistemine entegre edilen yapay zeka, 900 binden fazla kullanıcının sürüş deneyimini zenginleştirecek. İşte detaylar!

ChatGPT artık Mercedes araçlarında yer alacak

Mercedes’in resmi duyurusuna göre, sesli asistanı MBUX, ChatGPT teknolojisiyle yeniden yapılandırılacak. Zaten başarılı olan MBUX yapısı ve yapay zeka üretkenliği birleştirilerek, kullanıcı deneyimi üst seviyeye çıkarılacak. Mercedes, projesinin beta sürümünü 16 Haziran itibarıyla test etmeye başlayacak.

Yapay zeka destekli MBUX ile her konuda destek alabileceksiniz. Bir organizasyonda giyim tercihi veya profesyonel projelerde karmaşık hesaplamalar gibi her konuda yapay zekanın önerilerine güvenebileceksiniz. Kullanıcılar, Beta programından yararlanmak için “Hey Mercedes, beta programa katılmak istiyorum.” ifadesini kullanmalıdır. Ancak, şu anda yalnızca ABD’de yaşayan bireylerin programa katılabileceğini belirtmek gerekir.

Mercedes, üç ay sürecek Beta programı kapsamında ABD kullanıcılarına ChatGPT destekli sistemi deneyimleme imkanı sunacak. Üç ayın sonunda, yapay zeka destekli MBUX teknolojisi kullanıma kapatılacak ve detaylı bir raporlama sürecine girilecek. Teknik geliştirmelerin ardından ise tüm kullanıcılar MBUX’a erişebilecek.

Mercedes, ChatGPT ile Bir İlke İmza Attı: Yapay Zeka Artık Arabalarda!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.