MG Ailesi, Ankara’da İkinci Yetkili Satış Noktasını Açtı

featured

MG, elektrikli, benzinli ve hibrit modelleriyle elde ettiği başarıya paralel olarak satış ve servis ağını da genişletmeye devam ediyor. MG markası, Ankara’da Söğütözü’ndeki Doğan Trend Otomobilite’de bulunan ikinci yetkili satış noktasını açarak başarı grafiğini sürdürdü.

İngiltere’nin köklü ve saygın otomobil markalarından biri olan MG (Morris Garages), Türkiye distribütörü Doğan Trend Otomotiv aracılığıyla pazara giriş yaptığı ilk günden bu yana kullanıcı deneyimi ve müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımıyla tanınıyor. Müşterilere daha iyi hizmet sunma amacıyla yatırımlarını sürdüren marka, Başkent Ankara’da ikinci yetkili satış noktasını Doğan Trend Otomobilite’de hizmete açtı. Bu binada sergilenen MG modelleri, ödüllü mimari tasarımıyla da dikkat çekiyor. Yeni yatırım kapsamında MG, Türkiye genelindeki 19. yetkili satış noktasına ulaşarak müşterilere satış sonrası hizmetler de sunmaktadır. Doğan Trend Otomobilite bünyesinde çalışan MG personeli, özel eğitimlerden geçmiş olup müşterilere elektrikli otomobillerin kullanımı ve bakımı konusunda bilgi vermektedir. Yoğun talebe karşılık verme amacıyla hızla yatırımlarını sürdüren MG, yıl sonuna kadar yetkili satış noktası sayısını 25’e çıkarmayı hedeflemektedir.

MG, Türkiye’de İlk Günden Beri Liderlik Pozisyonunu Güçlendiriyor!

MG, 2021 Nisan ayında Türkiye’deki kullanıcılarıyla buluşturduğu %100 elektrikli ZS EV modeliyle elektrikli otomobil alanında öncü adımlar atmıştır. Ardından kısa süre içinde şarj edilebilir hibrit E-HS, benzinli ZS ve HS modellerini de satışa sunmuştur. MG, bu yıl Avrupa’da büyük bir satış başarısı elde eden iki yeni elektrikli model olan ZS EV ve MG4 Electric’i ürün gamına dahil etmiştir. Bu modeller, Euro NCAP’ten 5 yıldızlı güvenlik sertifikası, MG Pilot Teknolojik Sürüş Destek Sistemleri, üstün sürüş özellikleri ve V2L Enerji Paylaşma Fonksiyonları ile kullanıcıların beğenisini kazanmıştır.

Türkiye pazarına giriş yaptığı ilk günden bu yana liderlik pozisyonunu güçlendiren MG, geçtiğimiz yılı Türkiye’deki İngiliz otomobil markaları arasında lider olarak tamamlamış ve bir önceki yıla göre satışlarını 3.5 kat artırmıştır. Ürün yelpazesini genişleterek büyümeye devam eden MG, 2023 yılının ilk beş ayında, 2022 yılı toplam satışlarını %74 oranında artırmıştır. Bu başarıyla MG, Haziran ayına en yüksek elektrikli otomobil satış adetleriyle giren beşinci marka olmuştur. Doğan Trend Otomotiv, içten yanmalı motora sahip MG modellerinde 5 yıl olan garanti süresini elektrikli ve hibrit modellerde 7 yıla uzatmış olup hem araç hem de batarya garantisi sunmaktadır. Ayrıca Valueguard Değer Koruma Programı ile elektrikli MG modellerinin ikinci el değeri de koruma altına alınmıştır.

MG Ailesi, Ankara’da İkinci Yetkili Satış Noktasını Açtı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.