Opel, Teslimatlarını Limanlardan Gerçekleştiriyor

featured

Opel Türkiye Genel Müdürü Emre Özocak, “Satışlarımızın % 45’i İstanbul’da gerçekleşiyor” açıklamasında bulunarak, Mayıs ayında 10 bin 671 araç satışıyla tarihi bir rekora imza attıklarını belirtti. Haydarpaşa Limanı’nda kurulan lojistik merkezin, teslimatları 10 gün erkene çektiğini dile getirdi.

Opel Astra Elektrik lansmanında konuşan Emre Özocak, Türkiye’nin ilk 5 ayında toplamda 29 bin 600 adet satışa ulaştığını ve sadece Mayıs ayında gerçekleştirilen 10 bin 671 adetlik satışın, Türkiye’yi markanın ikinci pazarı konumuna getirdiğini ifade etti. Elektrikli araç pazarında Corsa Elektrik ve Mokka Elektrik modelleriyle 1000 adeti aşkın satış gerçekleştireceklerini belirten Özocak, Astra Elektrik modelinin de eklenmesiyle yıl sonunda 3.000 adet elektrikli araç satmayı hedeflediklerini söyledi.

Özocak, Opel’in lojistik konusunda yeni çözümler ürettiğini vurgulayarak, Almanya’dan tek bir limandan araç almak yerine Almanya’yı 4 limana böldüklerini ve İstanbul’da Haydarpaşa Limanı’nda lojistik merkezi kurduklarını dile getirdi. Bu sayede İstanbul’da yapılan satışların %45’ini karşılamayı hedeflediklerini belirten Özocak, aynı anda hem bayilerden hem de Haydarpaşa Limanı’ndan teslimat gerçekleştirdiklerini ve bu durumun teslimatları 10-15 gün erkene çektiğini sözlerine ekledi.

Opel Astra Elektrik hakkında da bilgiler veren Özocak, aracın 418 km menzile sahip olduğunu, 100 km’de sadece 14,8 kWsa elektrik tükettiğini ve hızlı şarj edildiğinde yüzde 80 batarya kapasitesine 26 dakikada ulaşabildiğini belirtti. Astra Elektrik modelinin 115 kW güç ürettiğini ve 0-100 km/s hızlanmasının 9.2 saniye olduğunu aktardı.

Opel, Teslimatlarını Limanlardan Gerçekleştiriyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.