1. Haberler
  2. Otomotiv
  3. Opel, Yeni B-SUV Modelinin Tanıtımını Dünyaya Türkiye’den Yapacak

Opel, Yeni B-SUV Modelinin Tanıtımını Dünyaya Türkiye’den Yapacak

featured

Opel CEO’su Florian Huettl bu yıl ikinci kez Türkiye’yi ziyaret etti ve katıldığı toplantıda markanın ürün gamında yapılacak değişikliklerle ilgili önemli bilgiler paylaştı.

Geçen yıl Opel satışlarında beşinci büyük pazar olan Türkiye’nin marka için önemine değinen Huettl, yılın ikinci yarısında Astra’nın %100 elektrikli versiyonunun lansmanını yapacaklarını ve ilk olarak Almanya, İngiltere ve Türkiye’de tanıtacaklarını dile getirdi. Yeni Opel Astra Electric geçen yıl dijital olarak tanıtılmıştı.

Opel, Türkiye’de yeni Astra Electric’in yanı sıra önümüzdeki yıl yeni B-SUV ve C-SUV modellerinin de tanıtımını yapacak. Crossland’ın halefi olarak planlanan B-SUV model, dünyaya Türkiye üzerinden gösterilecek. Huettl, tam elektrikli olacağı belirtilen yeni B-SUV modelin özellikle Türkiye pazarı için son derece ilgi çekici bir araç olacağını dile getirdi.

2024 yılında Türkiye’ye getirileceği belirtilen C-SUV model de tahmin edileceği üzere yeni nesil Opel Grandland olacak. Yeni Grandland’ın tam elektrikli versiyonu da bulunacak. Yeni model hakkında henüz fazla detay yok ancak grubun yeni STLA Medium platformu üzerine yükseleceğini biliyoruz. Bu da onu Opel’in mevcut elektrikli modellerinden epey farklı bir model haline getirecek.

Bu yılın şubat ayında Türkiye’deki bataryalı elektrikli araç (BEV) segmentinde yüzde 5’in üzerinde pazar payına ulaşan Opel, yeni modellerin gelişiyle elini güçlendirecek. Şirketin 2028 itibarıyla Avrupa’da sadece tam elektrikli araç satmayı planladığını hatırlatalım.

Opel, Yeni B-SUV Modelinin Tanıtımını Dünyaya Türkiye’den Yapacak
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.