1. Haberler
 2. Depo & Antrepo
 3. OPLOG Teknoloji Tabanlı Yeni Deposunu İngiltere’de Açtı

OPLOG Teknoloji Tabanlı Yeni Deposunu İngiltere’de Açtı

featured

Yeni deposunu İngiltere’de açan OPLOG, Türkiye’den İngiltere’ye açılmak isteyen ya da İngiltere’de faaliyet gösteren KOBİ ve büyük şirketlerin omnikanal lojistiği alanındaki iş ortağı olmayı ve sunduğu teknolojisi ile onların hayatlarını kolaylaştırmayı hedefliyor.

Omnikanal (B2B ve B2C) lojistiği alanında 10 yıldır hizmet sunan teknoloji ve lojistik şirketi OPLOG, iş ortaklarının hem yurtiçi hem de yurtdışı operasyonlarını verimli bir şekilde yürütmek için yeni yatırımlar yapmaya devam ediyor. Bu vizyon çerçevesinde OPLOG, Londra’da açtığı yeni deposu ile Türkiye’den İngiltere’ye açılmak isteyen KOBİ ve büyük şirketlerin ya da İngiltere’de faaliyet gösteren firmaların omnikanal (B2B ve B2C) lojistik iş ortağı olmayı hedefliyor.

Global lojistik ağını genişletiyor

İngiltere’deki depo yatırımı ile hem lojistik ağlarını genişleteceklerini hem de iş ortaklarının büyümesine, yeni pazarlara açılmasına destek olacaklarını vurgulayan OPLOG CEO’su Halit Develioğlu, “Eylül 2022’de aldığımız yatırım sonrasında omnikanal lojistiği ağımızı genişletmek üzere Avrupa’da yeni lokasyonlarda hizmet sunacağımızı paylaşmıştık. Londra’nın merkezine oldukça yakın bir lokasyonda açtığımız depomuz bunun ilk adımını oluşturuyor. 12 bin m2 alana sahip, kendi geliştirdiğimiz depo içi yazılımlarımız ile güçlendirilmiş depomuz sayesinde hem hizmet sunduğumuz iş ortaklarımızın operasyonlarını verimli bir şekilde yürüteceğiz hem de yeni pazarlarda markalarını konumlandırmalarına ve satışlarını artırmalarına destek olacağız.” dedi.

İş ortaklarımızın hayatını kolaylaştıracağız

Yeni depo ile İngiltere’ye açılmak isteyen KOBİ ve büyük şirketlerin omnikanal (B2B ve B2C) operasyonlarını yürüteceklerini belirten Develioğlu, şirketlere B2B ve e-ticarette sipariş alınmasından itibaren, paketleme, kargo, iade gibi tüm operasyonel süreçleri kapsayan teknoloji tabanlı uçtan uca lojistik hizmeti sunacaklarını aktardı. Türkiye’de olduğu gibi İngiltere’de de şirketlerin tüm bu süreçlerini OPLOG-ONE platformundan takip edebileceklerini belirten Develioğlu, İngiltere’de de birçok pazaryeri, e-ticaret altyapısı ve kargo firması ile entegre çalışacaklarını vurguladı. Develioğlu sözlerine şöyle devam etti: “İngiltere’de iş yapan şirketler, sektörün yapısı gereği öngöremedikleri bazı problemlerle karşılaşabiliyorlar. Ayrıca regülasyonlardan ya da geciken ve hasarlı teslimatlardan kaynaklı artan maliyetlerle de başa çıkmaya çalışıyorlar. OPLOG olarak tam otomasyona sahip yeni depomuz ve depo içi verimliliği artıran robotik teknolojilerimizle iş ortaklarımızın hayatını kolaylaştıracak, fiziki engelleri ortadan kaldıracak ve kendi işlerine odaklanmaları için onları özgürleştireceğiz.”

İngiltere’de OPLOG’la iş yapan/yapmak isteyen şirketlere sunulan fırsatlar

 • Teknoloji destekli omnikanal (B2B ve B2C) lojistik hizmeti
 • Ürünlerin Türkiye’den alımından başlayan uçtan uca hizmet yelpazesi
 • Yeni pazarlara açılmanın zorluklarını beraber aşma (hizmet kalitesi, fiyat ve maliyet avantajı, dağıtımda üstünlük vb.)
 • Tüm süreçleri OPLOG-ONE platformundan takip edebilme
 • İngiltere merkez olmak üzere, Avrupa’daki partner depoları kullanarak Avrupa genelinde satış yapma
 • Öngörülemeyen maliyetlerden kurtulma
 • Kayıp ve hasarlı ürünlerin riskini azaltma
 • İngiltere merkezli sorunsuz sipariş, iade ve kargo yönetimi
 • Londra’nın merkezine yakın olması ve teknolojisi (OPLOG-ONE) sayesinde teslimat sürelerini kısaltma, operasyonları daha hızlı ve daha etkili yönetme
OPLOG Teknoloji Tabanlı Yeni Deposunu İngiltere’de Açtı
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.