1. Haberler
  2. Lojistik
  3. Otonom Kamyon Taşımaları Resmen Başladı

Otonom Kamyon Taşımaları Resmen Başladı

featured

Dünyanın önde gelen otonom araç şirketi olan Aurora Innovation ve çok modlu ulaşım hizmetleri sağlayıcısı Schneider National yeni bir anlaşmayı duyurdu.

Aurora’nın otonom teknolojisi olan Aurora Driver ile Schneider müşterileri için yük taşımacılığını otonom kamyonlarla yapacak. Bu pilot uygulamayı Schneider, verimliliği artırmak ve artan mal taşıma talebini karşılamak için önemli görüyor ve filosuna çok sayıda otonom kamyon katıyor.

Schneider Başkan Yardımcısı ve İdari İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Rob Reich, “Gelecek hakkında daha fazla bilgi edinmek, müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam eden bir ağ kurmanın en mantıklı yolu otonom kamyonlar” dedi.

Schneider, Amerika’nın en büyük şirketleri için günde 9,3 milyon milin üzerinde yük taşıyor ve 7/24/365 yük taşıyabilen otonom kamyonlar için cazip bir değer teklifi yaratıyor. Aurora Sürücüsü, Dallas ve Houston arasında Aurora araç operatörleriyle birlikte haftalık otonom sürüşlere başladı. Schneider, Aurora ile olan ilişkisini genişlettikçe yük frekansının artması bekleniyor.

Otonom Kamyon Taşımaları Resmen Başladı
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.