1. Haberler
  2. Aktüel
  3. Petrol Ofisi, Tchibo İş Birliğini Daha da Genişletiyor

Petrol Ofisi, Tchibo İş Birliğini Daha da Genişletiyor

featured

Tchibo ile anlaşmalı istasyon sayısı 500’e ulaşan Petrol Ofisi Grubu, dağıtıcılık anlaşmasıyla birlikte sektörde öncü bir adım atarak iş birliğini ileri taşıyor.

Türkiye’nin enerji altyapı grubu olan Petrol Ofisi, istasyonlarını sadece akaryakıt ikmali noktaları olmaktan çıkararak, müşterilerinin seyahatleri sırasında tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri yaşam alanlarına dönüştürüyor. Bu çerçevede, dünya çapında ünlü kahve markası Tchibo ile önemli bir anlaşma imzaladı.

Sektörde bir ilk olan Tchibo ile yapılan anlaşma kapsamında, Petrol Ofisi bayileri ve iş ortakları artık kahve ürünleri ve makinelerini doğrudan Tchibo’dan tedarik edecek. Bu sayede Petrol Ofisi Grubu, paydaşlarının karlılığını ve hizmet kalitesini artırmayı hedefleyerek kısa sürede Tchibo’nun bulunduğu istasyon sayısını 600’e çıkarmayı planlıyor. Mevcut 500 istasyonda ise yıllık 4 milyondan fazla bardak kahve satışı gerçekleştiriliyor.

Petrol Ofisi Grup CEO’su Mehmet Abbasoğlu, anlaşma hakkında yaptığı açıklamada, “2.000’e yaklaşan istasyon sayımızla sadece akaryakıt sektörünün en geniş dağıtım ağı değil, aynı zamanda Türkiye’nin en büyük perakende zincirlerinden biri olarak konumlanıyoruz. Cesaretimizden doğan hacmimizi değerli girişimlere dönüştürmek en önemli önceliklerimizden biridir. Yatırımlarımızı, binlerce iş ortağımız için kendi ekosistemimizde ve faaliyetlerimizin etki hinterlandında sosyoekonomik katkımızı artırmak amacıyla çeşitlendiriyor ve derinleştiriyoruz. Bu anlayış, Tchibo ile gerçekleştirdiğimiz ve sektörde bir ilk olan iş birliğinin temelini oluşturuyor. İş birliğinin her iki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Tchibo Türkiye Genel Müdürü Hasan Ulutürk ise iş birliğiyle ilgili olarak şunları söyledi: “70 yılı aşan kahve uzmanlığımızdan güç alarak, hayatın farklı anlarına keyif ve lezzet katan bir markayız. Petrol Ofisi iş ortaklığımızla dünyanın farklı bölgelerinde yetişen en kaliteli çekirdeklerden elde ettiğimiz gerçek kahve lezzetimizi, molalara ve seyahatlere keyif ve lezzet katmak için sunuyoruz. Petrol Ofisi istasyon ve müşteri sayımız hızla artarken, yeni anlaşma ile iş birliğimizi bir adım ileri taşımanın mutluluğunu yaşıyoruz. Artık geniş kahve çeşitliliğimiz ve kahve makinelerimizle Petrol Ofisi iş ortaklarının da kahve deneyimine ortak olacağız. Ayrıca, kahve tutkunları için her zaman bahane bulunanlar için daha fazla noktada yer alacağız. Uzun süreli ve yenilikçi hizmetleri içeren bu iş birliğinin her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyorum.”

Petrol Ofisi, Tchibo İş Birliğini Daha da Genişletiyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.