QNB Sigorta: Cigna’nın Türkiye’deki İsim Değişikliği

featured

QNB Finansbank ortaklığıyla faaliyet gösteren Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik, ulaşılabilir ve güvenilir sigortacılık hizmetleri sunma amacıyla yolculuğuna QNB Sigorta adıyla devam edeceğini duyurdu.

QNB Finansbank’ın önde gelen özel bankalarından biri olan Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik, ulaşılabilir ve güvenilir sigortacılık hizmetleri sunma amacıyla QNB Sigorta adıyla yoluna devam edeceğini açıkladı. Cigna, yüzde 100 QNB Finansbank iştiraki olarak yapılan ortaklık değişikliğiyle köklü deneyimini QNB Finansbank gücüyle birleştirdi. Yeni marka adı “QNB Sigorta” ile sektördeki rekabetçi konumunu ve müşteri memnuniyetini artırmayı hedefliyor.

Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik, 2007’den bu yana inovatif çözümler sunarak sigortacılık sektöründe faaliyet gösteriyor. Şirket, değişen müşteri beklenti ve ihtiyaçlarına cevap verebilmek için sürekli gelişim ve inovasyonu benimseyerek yeni bir dönüşüm sürecine adım atıyor. QNB Sigorta olarak yoluna devam edecek olan şirket, bireysel ve kurumsal müşterilere geniş ürün yelpazesi, hizmet kalitesi ve kanal çeşitliliğiyle güvenilir sigortacılık hizmetleri sunmayı sürdürecek.

Önceden yüzde 49 QNB Finansbank ve yüzde 51 Cigna Nederland Gamma B.V. ortaklığına sahip olan şirket, 13 Ocak 2023’te gerçekleşen hisse devriyle yüzde 100 QNB Finansbank iştiraki haline geldi. QNB Sigorta, yeni yapılanmasıyla QNB Finansbank’ın gücünü arkasına alarak sigortacılık sektöründe daha etkin bir rol oynamayı hedefliyor.

“Sağlık sigortası alanında güçlenmeyi sürdüreceğiz”

QNB Sigorta Genel Müdürü Pınar Kuriş, “Değişime uyumlu kaslarımızdan aldığımız güç ve QNB Finansbank’ın güveniyle QNB Sigorta olarak yolculuğumuza devam etmekten heyecan duyuyoruz” dedi ve ekledi: “Cigna Global gibi dünyanın önde gelen sağlık ve hayat sigortası şirketlerinden biriyle QNB Finansbank’ın ortaklığında 2012 yılında bu yolculuğa çıktık.

Bu süre zarfında Türkiye’nin dört bir yanındaki 5 milyondan fazla müşterimizle bir aile olarak birlikte yolumuza devam ettik. Sektör ve müşteri beklentilerinin değişimine en iyi şekilde cevap vermeye devam ederken, dijitalleşme, altyapı yatırımları, hizmet ve ürün çeşitliliğimizi artırma hedeflerimizle güçlü bir dönüşüm gerçekleştiriyoruz. Köklü sigortacılık uzmanlığımızla, tutkumuz ve inancımızla QNB Sigorta adıyla bu yolda ilerlemekten mutluluk ve heyecan duyuyoruz.”

QNB Sigorta olarak özellikle sağlık sigortası alanında güçlenmeyi sürdüreceklerini vurgulayan Kuriş, “Sağlık, hayat ve bireysel emeklilik alanlarında da başarı grafiğimizi yükseltmeyi hedefliyoruz. QNB Finansbank’ın desteğiyle hedeflerimizi yükselttik. QNB Sigorta, sigorta bilincini artırmak ve daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşmak için dijital kanallarını güncelleyerek ve kanal çeşitliliğini artırarak yoluna devam edecek. Sektörde önemli bir aktör olarak geleceğe emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz” dedi.

QNB Sigorta: Cigna’nın Türkiye’deki İsim Değişikliği

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.