Renault Rafale, Dünya Lansmanıyla Yeni Coupe SUV Segmentine Adım Attı

featured

Renault’un yeni coupe SUV modeli Rafale, E-Tech hibrit sistemi ve CMF-CD platformuyla donatılarak D segmentinde yeni standartlar belirleme iddiası taşıyor.

Renault, C segmentindeki performansını daha da güçlendirme hedefini, Renaulution stratejik planının ana hedeflerinden biri olarak belirlediği Yeni Renault Rafale modeliyle D segmentine taşıyor. E-Tech hibrit sistemi ve CMF-CD platformunu kullanarak üst düzey bir konuma sahip olan Renault Rafale, markanın ürün gamının zirvesinde yer alıyor.

renault rafale dunya lansmaniyla yeni coupe suv segmentine adim atti 1

Renault, hibrit güç aktarma sistemleri, şasiler ve elektronik ekipmanlar için teknoloji kapasitesini geliştirerek kullanıcılarına Yeni Rafale ile mutlak sürüş keyfi sunuyor.

Modelin ismi, Renault’nun havacılık geçmişinden esinlenerek seçildi. Renault, 20. yüzyılın başlarında otomobiller dışında trenler ve uçaklar için içten yanmalı motorlar üreten öncü bir markaydı. 1933’te Caudron adlı başka bir üreticiyi devralarak Caudron-Renault’yu kurdu ve tüm uçaklara rüzgar adları verildi. Bu doğrultuda, rekor kırmak için tasarlanan tek koltuklu yarış uçağı C460, 1934’te Rafale olarak yeniden adlandırıldı.

renault rafale dunya lansmaniyla yeni coupe suv segmentine adim atti 2

Yeni Renault Rafale, Renault Tasarım Başkan Yardımcısı Gilles Vidal’in liderliğinde “Design Renault” tarafından yaratılan yeni görsel dil temel alınarak tasarlanan ilk model olma özelliğine sahip. Yeni model, Renault tasarımında yeni ve güçlü bir dönemin öncüsüdür. Cömert kıvrımları, incelikle işlenen çizgileri ve teknik ayrıntılarıyla marka DNA’sıyla uyum içinde hareket eden Yeni Renault Rafale, eşsiz stili, kaliteli işçiliği ve boyutlarıyla gücünü ve kişiliğini yollarda sergiliyor.

Yeni Renault Rafale, yakıt tüketim oranları ve teknolojisi kadar, geri dönüştürülmüş malzemeler kullanarak dikkat çekiyor. 200 bg E-Tech tam hibrit güç aktarma sistemiyle donatılan model, sürüş keyfini yeni zirvelere taşıyor.

renault rafale dunya lansmaniyla yeni coupe suv segmentine adim atti 3

Yüksek performanslı otomotiv dünyasında üst sıralara çıkabilmek için yeni bir E-Tech 4×4 300 bg güç aktarma sistemiyle geliştirilen model, teknolojik ilerlemeleriyle dikkat çekecek.

Yeni Renault Rafale’in Türkiye’de satışa sunulması planları 2024 yılına yönelik.

renault rafale dunya lansmaniyla yeni coupe suv segmentine adim atti 4

Renault Rafale, Dünya Lansmanıyla Yeni Coupe SUV Segmentine Adım Attı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.