Rhenus Türkiye, IATA CEIV Pharma Sertifikası ile Başarısını Tescil Etti

featured

Rhenus Türkiye, İstanbul Havalimanı üzerinden 7/24 olarak, özellikle ilaç, aşı, biyoteknoloji ürünleri, teşhis numuneleri, hassas medikal cihazlar, organlar, dokular gibi ısı ve zamana karşı yüksek hassasiyet içeren gönderiler için sunduğu lojistik hizmetlerde uzmanlığını kanıtlayan, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA)‘nden “Center of Excellence for Independent Validators in Pharmaceutical Logistics” (CEIV Pharma) sertifikasını da alarak Türkiye pazarında lider bir lojistik hizmet sağlayıcısı haline geldi.

CEIV sertifikası, Rhenus’un, Avrupa Birliği tarafından uygulanan GDP standartları, Dünya Sağlık Örgütü “Pharmacopeia” standartları ve IATA – Sıcaklık Kontrol Yönetmelikleri gibi farmasötik ürünlerin taşınmasına yönelik uyumluluk şartlarını yerine getirdiğini garanti eder. Rhenus, Türkiye’deki faaliyetlerinde, yerel, uluslararası ve IATA şartlarına göre benchmarking uygulayarak faaliyetlerde yer alan etki ve riskleri azaltırken, özelleştirilmiş IoT çözümleri ve gerçek zamanlı izleme gibi teknolojik iyileştirmeleri de müşterilerine sunabilmektedir.

Rhenus Türkiye, sertifikayı, sağlık sektöründeki ürünlerin elleçlenmesi ve sağlanan tüm lojistik hizmetleri için, çalışan yetkinliği, standart operasyon prosedürleri, risk değerlendirmesi ve altyapı konularındaki titiz hazırlıkları ve Hava & Karayolu Taşımacılığı, Satış, Kalite, İnsan Kaynakları ve Bilgi İşlem birimlerinden oluşan bir uzman ekibin yoğun çabasıyla, yalnızca 16 aylık bir süreçten sonra almayı başardı.

Rhenus Türkiye Direktörü Mert Gedikçi; “Amacımız ilaç ve medikal ürünlerin teslimatında hizmet mükemmelliğini sağlamak. Bu bizim için apayrı bir motivasyon kaynağı, çünkü; topluma karşı insani sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz” diye konuştu.

Bu başarı ve küresel varlığı sayesinde Rhenus, Uzak Doğu ile Avrupa’yı birbirine bağlayan stratejik bir konuma sahip İstanbul Havalimanı’nda aralıksız olarak sunduğu hizmetlerle Türkiye’deki iş hacmini de artırmayı hedefliyor.

Rhenus, Türkiye genelindeki 11 şubesinde bulunan toplamda 190 uzman çalışanıyla hava, deniz ve karayolu taşımacılığı, proje kargo taşımacılığı ve depolama alanlarında, tam şeffaflık içinde operasyonlarına devam etmekte ve özelleştirilmiş çözümlerle kapsamlı, uçtan uca lojistik hizmetler sunuyor.

Rhenus Türkiye, IATA CEIV Pharma Sertifikası ile Başarısını Tescil Etti

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.