Tesla, Türkiye’de Açacağı Şarj İstasyonları Arasına Yenilerini Ekledi

featured

Türkiye’de açılacak Tesla Superchargers şarj istasyonları için güncelleme geldi. Firma resmî sitesine yeni lokasyonlar koydu. Dev elektrikli araç üreticisi, Tesla Motorları Satış ve Hizmetleri Limited isimli şirket üzerinden Türkiye’de operasyona başlamaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz hafta çıkan haberlere göre Tesla’nın Türkiye’deki en önemli ismi daha önce Lufthansa Türkiye-Irak CEO’su olarak görev yapan Kemal Geçer olacak. Şirket “Model” serisi araçlarını Türkiye’ye getirdikten sonra, bu araçlar için hızlı şarj istasyonları da kuracak. Tesla’nın resmî sitesinde çok uzun zamandır Türkiye merkezli “Tesla Superchargers” hızlı şarj istasyonları listeleniyor. Şimdiye kadar listede İstanbul, İzmir, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Edirne, Hendek ve Konya lokasyonları yer alıyordu.

Bugün yapılan güncelleme ile bunlar arasına yeni bir Hendek lokasyonu daha dahil edildi. Listeye ayrıca ilk defa Soma lokasyonu da giriş yaptı. Türkiye merkezli Tesla Superchargers istasyonların ne zaman açılacağı henüz net olarak bilinmiyor. Firma sadece bazı Türkiye merkezli istasyonların 2022’nin ikinci çeyreğinde, bazılarının ise 2022’nin üçüncü çeyreğinde açılacağını belirtiyor. Bu istasyonlar için devasa yatırımlara ise kesinlikle gerek bulunmuyor.

Firmanın istasyonları genelde sadece ana şarj ünitelerinden oluşuyor ve böylece hızlı şekilde operasyonel hale getirilebiliyor. Bu sayede Tesla’nın dünya genelinde çok büyük bir şarj ağı bulunuyor. Bu konuda bir örneği hemen aşağıda görebilirsiniz.

Tesla Superscharger carviser 2

Türkiye’de en ucuz Tesla otomobilin 1 milyon TL’den daha pahalı olması bekleniyor ve bu açıdan firmanın Türkiye’ye gelmesi genel olarak bir heyecan yaratmıyor.

Tesla, Türkiye’de Açacağı Şarj İstasyonları Arasına Yenilerini Ekledi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.