TOGG Batarya Altyapısından Sorumlu Olacak Siro’ya 2 Yeni İsim Kattı

featured

Togg ile önemli işlere imza atması beklenen Siro Silk Road Temiz Enerji Depolama Teknolojileri yönetimine iki önemli isim getirildi.

Türkiye ve çevresindeki ülkelerde otomotiv ve otomotiv dışı uygulamalar için enerji depolama çözümleri geliştirmek üzere Togg ve Farasis Energy ortaklığında kurulan Siro Silk Road Temiz Enerji Depolama Teknolojileri ekibinde üst düzey atamalar gerçekleştirildi. Uluslararası tecrübeye sahip üst düzey yöneticiler odağında atılan adım kapsamında Ticari Genel Müdür N. Özgür Özel olurken, Teknik Genel Müdür pozisyonuna Zafer Kara getirildi. Her iki ismin kariyerlerinde Volkswagen ve Fiat gibi markalardaki geçmişleri dikkat çekiyor.

Togg gibi Siro yönetiminde de küresel tecrübeli isimler olacak

Süreçle ilgili açıklamalarda bulunan Gürcan Karakaş Özel ve Kara’ya yeni görevlerinde başarılar dileyerek; “Togg’da olduğu gibi Siro’da da küresel deneyimi olan değerleri projemize kazandırma kararlılığımızı sürdürüyoruz” diye konuştu. Farasis Energy Kurucu Ortağı, CTO’su ve Siro Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Keith Kepler de Farasis’in önümüzdeki yıllarda Çin dışındaki en önemli ortaklıklarından biri olan Siro’nun bu yeni atamalarla daha da kuvvetlendiğine dikkat çekti. Farasis Avrupa Genel Müdürü ve Siro Yönetim Kurulu Üyesi Stefan Bergold da, Özel ve Kara’nın liderliğinde Siro’nun, batarya piyasasında önemli bir rol oynayacağını ve Avrupa’ya ileri teknoloji enerji depolama çözümleri sunacağını belirtti.

N. Özgür Özel ve Zafer Kara’nın kariyerinden öne çıkanlar

1 Şubat 2022 tarihi itibarıyla Siro Ticari Genel Müdürü olan N. Özgür Özel, 25 yıllık uluslararası deneyime sahip çok yönlü bir endüstri yöneticisi. Kariyerine Tofaş’ta Stratejik Yönetim Danışmanı olarak başlayan Özel’in, ardından Ortaklıklar ve İş Geliştirme Müdürü olarak Fiat İtalya’da uluslararası pazarların stratejik planlamasında ve Fiat Auto’nun diğer OEM’lerle stratejik işbirliklerinde etkin rol aldığını görüyoruz. Tofaş’ta Ticari Projeler ve Marka Tanıtım Koordinatörü, Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Müdürü, Pazarlama Müdürü ve Uluslararası İş Geliştirme Direktörü gibi pek çok farklı pozisyonda görev yapan Özel, Almanya merkezli Magirus GmbH’ın Pazarlama, Ürün ve İş Geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı olarak Magirus’un yeniden yapılanmasında da katkı sahibi.

1 Nisan 2022 tarihi itibarıyla Siro Teknik Genel Müdürü görevini Dr. Stefan Bergold’dan teslim alacak Zafer Kara ise 25 yıllık uluslararası tecrübeye sahip bir isim olarak öne çıkıyor. İş hayatına Almanya’da Kalite Mühendisi olarak başlayan Kara, ardından Volkswagen Türkiye bünyesinde görev aldı. 1998 yılında Üretim ve Proje Mühendisi olarak Bosch’a geçen Kara, Türkiye’de ve Çin’de fabrika kurulumu, yeni ürünlerin devreye alınması, yeni müşteri projeleri anlaşmaları gibi birçok farklı alanda fabrika müdürlüğünden başkan yardımcılığına kadar önemli sorumluluklar üstlendi. Siro’da Teknik Genel Müdür olarak Ticari Genel Müdür ile birlikte şirkete liderlik etmenin yanında ürün geliştirme, mühendislik, program yönetimi, üretim mühendisliği, üretim ve kalite gibi fonksiyonlardan doğrudan sorumlu olacak Kara, son olarak Bosch Automotive Thailand ve Robert Bosch Automotive Technologies Thailand fabrikasının Genel Müdürü ve Bosch’un Güneydoğu Asya Bölgesel Genel Müdür ve Ürün Sorumlusu olarak görev yapıyordu.

TOGG Batarya Altyapısından Sorumlu Olacak Siro’ya 2 Yeni İsim Kattı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.