Turgut Erkeskin: Lojistik Sektörünü Geliştirerek Dış Ticarette Büyümeyi Hedefleyelim

featured

Turgut Erkeskin: “Dış ticaretin sürdürülebilir büyümesi, Türkiye ekonomisi için vazgeçilmez bir konudur. Bu amaçla lojistik sektörünün geliştirilmesi gerekmektedir” dedi.

FIATA Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Transport CEO’su Turgut Erkeskin, 8. Ekonomi ve Lojistik Zirvesi’nin açılışında bir konuşma yaptı.

Erkeskin, Türkiye ekonomisi ve lojistik sektörü arasındaki ilişkiye dikkat çekerek, “Türkiye ekonomisinde lojistik, taşımacılık hacmiyle dış ticaret arasında paralel bir seyir izlemektedir” ifadesini kullandı.

Stratejik bir sektör olan lojistiğe vurgu yapan Erkeskin, ülkemizin coğrafi ve jeopolitik konumuyla birlikte lojistik yeteneklerinin sağladığı avantajları aktardı.

Erkeskin, Türkiye’nin ciddi krizler yaşadığını belirterek, bu durumun lojistik yapılanmaya olan etkilerini değerlendirdi: “Rusya’ya uygulanan ambargonun dışında yapılan taşımacılık Türkiye üzerinden gerçekleşiyor. Çin, Avrupa taşımacılığında Türkiye’ye önemli yatırımlar yapıyor. Ülkemizin ticaret ve lojistik koridorları üzerinde yapılanması büyük önem taşıyor.”

“Dış ticaretin sürdürülebilir büyümesi, Türkiye ekonomisi için vazgeçilmez bir konudur. Bu amaçla lojistik sektörünün geliştirilmesi gerekmektedir” diyen Erkeskin, ülkemizin kıtalar arası bir lojistik merkezi olmasını arzuladıklarını belirterek, sektöre sunulan teşviklerin sektörün gelişimine katkı sağlayacağını vurguladı.

Turgut Erkeskin: Lojistik Sektörünü Geliştirerek Dış Ticarette Büyümeyi Hedefleyelim

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.