Ukrayna – Rusya Gerilimi Nedeniyle Akaryakıt Fiyatlarında Yüksek Zam Bekleniyor

featured

Rusya ve Ukrayna geriliminin tırmanması sonucu ipler koptu ve Rusya, karşı tarafa askeri hareket başlattı. Bu durum piyasaları alt üst etti. Sonuç olarak benzin ve motorin fiyatlarına zam bekleniyor.

Rusya’nın Ukrayna’ya askeri harekat başlatması piyasaları vurdu. Bu durumun etkilerinden biri olarak da benzin ve motorin fiyatlarına büyük bir zam gelmesi bekleniyor.

Rusya-Ukrayna krizinin etkisiyle gün içinde dolar 14,60 TL’yi, brent petrol ise 105 doları gördü. Hal böyle olunca uzmanlar da akaryakıt fiyatlarının kaçınılmaz olduğunu belirtiyor. Öyle ki Ekonomist Oğuz Demir’e göre benzine yarın geceden itibaren geçerli olmak üzere 1 liranın üzerinde zam gelebilir.

Aynı şekilde motorinin litre fiyatına da 1 liranın üzerinde zam gelebilir. Ancak motorin zammı için pazartesi gecesi işaret ediliyor. Üstelik gidişata göre bu zam da daha erken gelebilir. Eğer beklenen artış gerçekleşirse, hem benzin hem de motorinin litre fiyatı 17 TL’ye yaklaşmış belki de aşmış olacak.

Biz haberimizi hazırladığımız esnada doların 14,07 TL, brent petrolün de 102 dolar seviyelerinde olduğunu belirtelim. Yani günün erken saatlerine göre biraz gevşeme olsa da değerler hala yüksek seyrediyor. Üstelik analistlere göre Rusya-Ukrayna krizi biraz daha sürecek.

Ukrayna – Rusya Gerilimi Nedeniyle Akaryakıt Fiyatlarında Yüksek Zam Bekleniyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.