UND, Erasmus + Programıyla Meslek Liseli Lojistikçilere Avrupa’da Yeni Ufuklar Açıyor

featured

UND tarafından 2022 yılında başlatılan “UND Erasmus + Yurtdışı Lojistik Staj ve İşbaşı Öğrenme Programı” , lojistik alanındaki mesleki eğitime yepyeni bir soluk getirdi.

Türkiye’nin dört bir yanında lojistik eğitimi veren 25 mesleki ve teknik anadolu lisesinin başarılı öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde lojistik uygulamaları yerinde inceleme ve farklı kültürleri deneyimleme imkanına kavuştu.

Şubat ayından bu yana UND organizasyonunda gerçekleştirilen kısa ve uzun süreli staj faaliyetleri ve lojistik alan öğretmenlerine yönelik işbaşı öğrenme faaliyetleri kapsamında Polonya, Belçika, İtalya, İspanya ve Bulgaristan’a bugüne kadar 25 öğrenci ve 17 öğretmen gönderdi.

Firma çalışmalarının yanı sıra bulundukları şehirlerdeki liman, gümrük gibi lojistik merkezlerine yapılan teknik ziyaretlerle eğitimlerini pekiştiren katılımcılar, aynı zamanda bulundukları ülkelerin genel kültürünü yakından tanıyarak yabancı dillerini de geliştirme fırsatı buluyor.

Bu ülkelerin lojistik sektörlerinde başarılı şekilde faaliyet gösteren, ülkemiz ile bu ülkeler arasındaki ticarete önemli katkılar sağlayan ve UND aracılığıyla Erasmus + programına katılım sağlayan lojistik firmaları olan Aras Express , DFDS (Samer), Ekol Lojistik, Hilaltrans, Interabra (Devnak), Logitrans, TOBBUND (Salih Sped), Tures Global Logistics ev sahipliğinde gerçekleşen staj ve işbaşı öğrenme faaliyetleri öğrenciler ve öğretmenler için olduğu kadar, firmalar için de eşsiz deneyimler sağlamaya devam ediyor.

UND, Erasmus + Programıyla Meslek Liseli Lojistikçilere Avrupa’da Yeni Ufuklar Açıyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.